додому Актуально Подбайте завчасно перед святами про доступ до медичної допомоги

Подбайте завчасно перед святами про доступ до медичної допомоги

Подбайте завчасно перед святами про доступ до медичної допомоги — адже вона може знадобитися раптово. Ось п’ять речей, які варто зробити перед святами пацієнту.

Уточніть графік роботи сімейного лікаря

Якщо у вас укладена декларація з сімейним лікарем – уточніть, як він працює під час свят. Можливо він планує відпустку.

Якщо у вас немає декларації з лікарем – пам’ятайте, ви можете звернутися до будь-якого лікаря первинки без укладеної декларації під час війни. Однак уточніть, де знаходиться найближча амбулаторія та графік прийому лікарів.

Домовтеся з лікарем про спосіб зв’язку

Часто лікарі дають свій номер телефону пацієнтам з якими уклали декларацію. Зокрема, щоб швидко виписати направлення чи рецепт за Програмою медичних гарантій.

 

Уточніть у лікаря, чи можете ви з ним зв’язатися у разі чого під час свят зручним способом: заталефонувавши, або написавши у месенджер.

Перевірте “Доступні ліки»

Якщо ви отримуєте препарати за програмою “Доступні ліки” – перевірте чи не закінчуються ліки. Якщо ви бачите, що їх не вистачить до кінця свят – краще завчасно звернутися до лікаря за новим рецептом та отримати препарати в аптеці.

Оновіть домашню аптечку

Кінець року – саме час перевірити ліки в домашній аптечці. Перевірте термін придатності ліків, які залишилися. Що має бути в базовій домашній аптечці, ми писали тут.

Дізнайтеся альтернативний номер виклику бригади екстреної медичної допомоги

 

На випадок, коли номер 103 перевантажений краще мати під рукою альтернативний номер екстреної допомоги у вашому населеному пункті або районі. Альтернативний номер телефону екстренки можна дізнатися в місцевих органах влади, зокрема на сайтах територіальних громад.

3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
19,358Підписчикипідписуватися

Популярні новини

Говоримо українською: як правильно вітатися?

Говоримо українською: як правильно вітатися?  Багато хто тепер думає, що «Доброго дня» українською тільки так і треба вітатися. Вочевидь, ця форма виникла під впливом "Доброго...

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

У Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок

Сьогодні, 4 березня, у Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок.  За попередньою інформацією, мешканець Покровська приніс додому невідомий предмет та почав його розбирати. Під...

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...