додому Актуально За цькування у колективі заплатить роботодавець

За цькування у колективі заплатить роботодавець

Народні депутати вирішили захистити учасників трудових відносин від різних форм мобінгу, а також врегулювати питання захисту працівників від психологічного тиску на робочому місці.

З цією метою прийнято закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)» (проект №5748 (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/27300)).

Зокрема, визначено, що систематичні (повторювані) тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або частини трудового колективу, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації є порушенням законодавства. Психологічний та економічний тиск, ворожа та образлива атмосфера щодо людини — неприпустимі в цивілізованому суспільстві нашої країни.

Закон зобов’язує роботодавця вживати заходів для забезпечення безпеки і захисту фізичного та психічного здоров’я працівників, здійснювати профілактику ризиків та напруги на робочому місці, провадити інформаційні, навчальні та організаційні заходи із запобігання та протидії мобінгу (цькування).

Так, запроваджується адміністративна відповідальність за систематичне застосування різних форм мобінгу до працівника. Також визначені умови, за яких роботодавець має відшкодувати моральну шкоду працівнику, який зазнав цькування.

Працівникові, який вирішив звільнитися через мобінг, закон гарантує виплату вихідної допомоги у розмірі не менше тримісячного середнього заробітку за рахунок роботодавця.

3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
17,895Підписчикипідписуватися

Популярні новини

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

У Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок

Сьогодні, 4 березня, у Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок.  За попередньою інформацією, мешканець Покровська приніс додому невідомий предмет та почав його розбирати. Під...

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...

Підірвано міст Богородичне-Святогірськ

На Донеччині підірвали міст під Святогірськом. Так, міст між населеними пунктами Богородичне та Святогірськ підрвали з міркувань безпеки. Немісцевим мешканцям, які не знають, як потрапити до...