додому Актуально Як укласти шлюб на прифронтовій території?

Як укласти шлюб на прифронтовій території?

 

Попри війну життя триває й українці прагнуть створювати сім’ї навіть на лінії фронту. Попри те, що відділи ДРАЦС наразі не мають можливості реєструвати шлюби на територіях ведення активних бойових дій, побратися на передовій можуть як наші захисники та захисниці, так і цивільні.

Державна реєстрація шлюбу може проводитися відділами ДРАЦС без особистої присутності нареченого (нареченої). При умові, що один із наречених є: військовослужбовцем, поліцейським, особою рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Державної кримінально-виконавчої служби, особою начальницького складу Національного антикорупційного бюро, Бюро економічної безпеки або медиком.

Заява від таких осіб подається безпосередньому керівнику або командиру, який надсилає її до відділу ДРАЦС, до якого подано особисто іншим із наречених заяву про державну реєстрацію шлюбу.

Окрім того, зареєструвати шлюб з особою, яка служить або працює на передовій (рятувальником, поліцейським, слідчим, медиком), може також безпосередньо його/її керівник або командир.

В цьому разі церемонія складання акту про укладення шлюбу може відбуватися як у присутності обох наречених, так і без особистої присутності одного чи обох з них із використанням доступних засобів відеозв’язку.

Така ж процедура діє і для громадян, які перебувають чи працюють в закладах охорони здоров’я. При цьому акт, що засвідчує факт одруження, складає керівник закладу охорони здоров’я.

Для отримання свідоцтва про шлюб подружжя або один із них в подальшому має звернутися до відділу ДРАЦС.

Державне мито за реєстрацію шлюбу в таких випадках не сплачується.

3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
19,358Підписчикипідписуватися

Популярні новини

Говоримо українською: як правильно вітатися?

Говоримо українською: як правильно вітатися?  Багато хто тепер думає, що «Доброго дня» українською тільки так і треба вітатися. Вочевидь, ця форма виникла під впливом "Доброго...

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

У Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок

Сьогодні, 4 березня, у Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок.  За попередньою інформацією, мешканець Покровська приніс додому невідомий предмет та почав його розбирати. Під...

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...