додому Новини Історична промова Володимира Зеленського на G20

Історична промова Володимира Зеленського на G20

Цей саміт для нас — G-19. І судячи з того, як більшість світових лідерів засуджують агресію росії — не тільки для нас. Президент нагадав, що Україні потрібні ефективні гарантії безпеки у рамках «Київського безпекового договору». росія ж має негайно вивести війська з території України. «Стеля цін» на російські енергетичні ресурси має бути узгоджена.

Продовольча безпека — це основа стабільності світового порядку. Україна готова залишатися її гарантом. Через бойові дії та руи‌нування традиціи‌них ланцюжків постачання росіяни наблизили до голодної смерті щонайменше 70 мільйонів людей по всьому світу. 90 років тому рф вже влаштувала Голодомор, зараз вони хочуть повторити це у світовому масштабі.

Важливо, що украі‌нську продукцію неможливо буде замінити через постачання з інших краі‌н навіть у перспективі 4-5 років.

Для запобігання голоду в багатьох краі‌нах Африки та Азіі‌ критично важливо не допустити зниження обсягів експорту Украі‌ни та надати можливість стабілізувати ситуацію.

Світу було запропоновано гуманітарну програму #GrainfromUkraine.

Про це наш Президент оголосив у своєму виступі.

Що це за програма?

Україна вирішила спрямувати частину зібраної пшениці, що йшла на експорт, на закупівлю для тих африканських країн, де вже зараз існують проблеми голоду.

Частину експортного зерна можуть викупити держави-учасники проекту. Україна постачатиме його до бідних африканських країн.

Міжнародні партнери зможуть одночасно підтримати українську економіку у складній ситуації та допомогти бідним країнам Африки.

За ініціативи України створюється міжнародна Координаційна група з попередження голоду та під егідою Президента Володимира Зеленського, починає роботу гуманітарна Програма “Grain from Ukraine”. Ця Програма буде реалізована в партнерстві з World Food Program.

Її суть — пряма закупівля країнами-учасниками проєкту агропродукції в українських виробників та передача її країнам, що перебувають на межі голоду.

Спільно з німецьким Урядом та за підтримки Всесвітньої продовольчої програми до Ефіопії вирушило перше судно Nord Vind. На борту судна – 27 тисяч тонн пшениці. Це обсяг продовольства для майже 100 тисяч людей на рік.

До міжнародної Координаційної групи з попередження голоду входять представники Урядів країн, корпорацій, меценати, які можуть прямо впливати на забезпечення продовольчих потреб мільйонів людей у світі.

Програма передбачає забезпечення зерном щонайменше 5 мільйонів людей до кінця весни 2023.

Переможемо голод разом. Не дамо жодного шансу росіянам створити Голодомор 2.

3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
19,358Підписчикипідписуватися

Популярні новини

Говоримо українською: як правильно вітатися?

Говоримо українською: як правильно вітатися?  Багато хто тепер думає, що «Доброго дня» українською тільки так і треба вітатися. Вочевидь, ця форма виникла під впливом "Доброго...

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

У Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок

Сьогодні, 4 березня, у Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок.  За попередньою інформацією, мешканець Покровська приніс додому невідомий предмет та почав його розбирати. Під...

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...