додому Актуально РЕАКЦІЇ НА ТРАВМАТИЧНІ ПОДІЇ

РЕАКЦІЇ НА ТРАВМАТИЧНІ ПОДІЇ

Емоційні та фізичні реакції, які слідують за травматичною подією, зазвичай є дуже інтенсивними, лякають і навіть можуть викликати ваше здивування, адже ви не очікували, що можете реагувати так.

Проте пам’ятайте, що все, що ви відчуваєте внаслідок впливу травматичної події, є нормальними реакціями на ненормальні обставини.

Після перенесеної травматичної події людина може відчувати:

Смуток
Почуття глибокого смутку зазвичай виникає, якщо сталася трагічна смерть, якщо хтось був поранений або подія спричинила серйозні руйнування.

Безпорадність
Травматичні інциденти, як правило, надто сильні (надпотужні). Вони ніби
викреслюють найкраще в нас і змушують відчувати безсилля, нездатність виконувати будь-які справи та впливати бодай на щось.

Повторне переживання події
Враження, отримані під час події,
можуть бути настільки сильними, що їхнє переживання продовжуватиметься дуже довго: часто бувають спалахи спогадів, сни, в яких відтворюються почуття, які ви відчували під час чи після події.
Ви раптово можете почати почуватися так, ніби подія знову відбувалася з вами.
Переживання, що повторюються, можуть бути дуже важкими та лякати.

Заціпеніння
Шок після події може виявлятися в тому, що ви відчуватимете заціпеніння та емоційну виснаженість.
Ваші звичайні
почуття на якийсь час можуть бути блоковані, і ваша здатність переживати їх може бути
зменшена.
Може виникнути бажання відійти від контактів з іншими людьми, вас перестане захоплювати те, що зазвичай тішило.

Напруга та занепокоєння
Відчуття напруги та занепокоєння може негативно впливати на самопочуття, якість сну та відпочинку.
Полегшити стан може, наприклад: вираження емоцій, оволодіння техніками дихання й прогресивної м’язової релаксації та ін.

Злість
Зовсім незначна подія
може викликати у вас інтенсивне почуття агресії. Виникає відчуття, що ви не схожі на самого себе. Рідні, друзі та колеги можуть помічати деякі зміни у вашому характері.

Страх
У вашому житті можуть з’явитися нові страхи, які можуть бути пов’язані як і з тривогою щодо можливості повторення травматичної події, так і з речами, що прямо не стосуються того, що сталося.

3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
17,895Підписчикипідписуватися

Популярні новини

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

У Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок

Сьогодні, 4 березня, у Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок.  За попередньою інформацією, мешканець Покровська приніс додому невідомий предмет та почав його розбирати. Під...

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...

Підірвано міст Богородичне-Святогірськ

На Донеччині підірвали міст під Святогірськом. Так, міст між населеними пунктами Богородичне та Святогірськ підрвали з міркувань безпеки. Немісцевим мешканцям, які не знають, як потрапити до...