додому Актуально Чи можна подивитись кредитну історію безкоштовно?

Чи можна подивитись кредитну історію безкоштовно?

Як та навіщо перевіряти свою кредитну історію?
Кредитна історія
це досьє про всі поточні та сплачені кредити позичальника, яке містить інформацію про те, наскільки сумлінно та вчасно погашалася заборгованість. Також кредитна історія містить інформацію щодо поручительства.
Де можна отримати власну кредитну історію? Збором та зберіганням такої інформації займаються бюро кредитних історій. В Україні зареєстровано сім бюро кредитних історій, з яких активними учасниками ринку нині є п’ять.
Як перевірити свою кредитну історію?
 Отримати онлайн на сайті бюро або на інших онлайн-каналах (наприклад, в мобільному додатку бюро, чат-ботах у Viber та Telegram, а також у мобільних застосунках деяких банків).
Замовити кредитну історію поштою.
Звернутися особисто до бюро.
Чи можна отримати кредитну історію безкоштовно?
Відповідно до Закону України «Про організацію формування та обігу кредитних історій» один раз упродовж календарного року записи щодо власних кредитів можна отримати безкоштовно. Усі наступні звернення впродовж року будуть платними. ❓ Як бюро отримують інформацію щодо кредитів? Відомості щодо виданих кредитів бюро отримують від кредитодавців. Отже, за кожним позичальником формується кредитна історія — інформація щодо його кредитів та динаміки їх погашення.
Який термін зберігання інформації в кредитній історії? Інформація в бюро зберігається протягом 10 років із моменту закриття кредитного договору.
Хто має доступ до кредитної історії?
Власник кредитної історії.
Кредитодавці, які мають відповідну згоду від власника. Наприклад, кредитор, до якого людина звертається за кредитом. У таких спосіб фінансова установа перевіряє сумлінність виконання людиною своїх попередніх та поточних кредитних зобов’язань. Тому важливо дбати про власну кредитну історію, адже гарна кредитна історія дає шанс відповідальним позичальникам розраховувати не лише на отримання кредиту, а й на лояльніші умови кредитування.

3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
19,358Підписчикипідписуватися

Популярні новини

Говоримо українською: як правильно вітатися?

Говоримо українською: як правильно вітатися?  Багато хто тепер думає, що «Доброго дня» українською тільки так і треба вітатися. Вочевидь, ця форма виникла під впливом "Доброго...

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

У Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок

Сьогодні, 4 березня, у Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок.  За попередньою інформацією, мешканець Покровська приніс додому невідомий предмет та почав його розбирати. Під...

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...