додому Актуально День Конституції України у цьому році буде робочим днем

День Конституції України у цьому році буде робочим днем

День Конституції України у цьому році буде робочим днем⏱

Статтею 73 КЗпП встановлено святкові та неробочі дні в Україні, зокрема, 28 червня — День Конституції України.

Нагадаємо також, що в Україні з’явився новий святковий вихідний день — День Української Державності, який відзначатиметься 28 липня.

Трудове законодавство передбачає, що у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

До початку повномасштабної війни уряд визначив, що 27-28 червня будуть неробочими днями. Таким чином, українців могли чекати довгі вихідні 25-28 червня (субота-вівторок, з перенесенням одного робочого дня на 2 липня).

Однак статтею 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» встановлено інші правила на період воєнного стану, а саме призупинено дію статті 73 КЗпП щодо визначення святкових і неробочих днів.

Тому 27 та 28 червня будуть звичайними робочими днями, робота в які оплачується у звичайному порядку (під час воєнного стану).

Національний банк України також скасував перенесення роботи банківської системи. Отже, 27 та 28 червня 2022 року будуть робочими днями банківської системи. Субота, 2 липня 2022 року, — вихідний день.

 

Система електронних платежів (СЕП), система депозитарного обліку депозитарію Національного банку, депозитарної установи Національного банку та система кількісного обліку депозитних сертифікатів СЕРТИФ 27 та 28 червня 2022 року працюватимуть у звичайному режимі.

Міжбанківські перекази через систему СЕП здійснюватимуться:

у період із 25 до 27 червня 2022 року — датою банківського дня 27 червня 2022 року; 

28 червня 2022 року — датою банківського дня 28 червня 2022 року;

у період із 02 до 04 липня 2022 року — датою банківського дня 04 липня 2022 року.

3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
17,895Підписчикипідписуватися

Популярні новини

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

У Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок

Сьогодні, 4 березня, у Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок.  За попередньою інформацією, мешканець Покровська приніс додому невідомий предмет та почав його розбирати. Під...

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...

Підірвано міст Богородичне-Святогірськ

На Донеччині підірвали міст під Святогірськом. Так, міст між населеними пунктами Богородичне та Святогірськ підрвали з міркувань безпеки. Немісцевим мешканцям, які не знають, як потрапити до...