додому Актуально Секретар Покровської мiської ради Наталія Іваньо взяла участь в нараді Всеукраїнської асоціації...

Секретар Покровської мiської ради Наталія Іваньо взяла участь в нараді Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування

16 травня відбулася всеукраїнська Zoom-нарада Всеукраїнської асоціації громад з народними депутатами України під модеруванням виконавчого директора асоціації Івана Слободяника.

У зустрічі взяли участь: Олена Шуляк народна депутатка України, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування; Віталій Безгін — народний депутат України, Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування; Мар’ян Заблоцький — народний Депутат України, Голова підкомітету з питань місцевих податків і зборів Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики; Олена Копанчук народна депутатка України, Заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

На нараді обговорили гострі теми, що актуалізувалися під час воєнного положення у країні. Одним з перших питань стало регулювання ціноутворення на пальне. Повернення акцизу, скасування якого призвело до втрат місцевих бюджетів.

Також учасники обговорили можливість збільшення дохідної частини місцевих бюджетів за рахунок:

— збільшення відсотку ПДФО, який зараховується до місцевих бюджетів до 75%;

— повернення акцизного збору на пальне у розмірі відсотку, який зараховувався до місцевого бюджету;

— внесення змін до ЗУ «Про державне мито» в частині збільшення вартості послуг, що надаються органами місцевого самоврядування.

На нараді поміж іншим була внесена пропозиція розглянути можливість збільшення частки відрахувань ПДФО до місцевого бюджету та сплату ПДФО за місцем здійснення господарської діяльності сільських господарств.

Присутні поставили питання, чи можливе дотування з Держбюджету для вирівнювання спроможності місцевого бюджету утримувати інфраструктуру та фінансування тероборони на державному рівні.

Члени наради також обговорили Програму комплексного відновлення територій. Яка зокрема передбачатиме заходи щодо відновлення територій (розмінування, демонтаж зруйнованих споруд, рекультивація земель) та враховувати економічну доцільність, перенесення бізнесу, а також демографічну ситуацію.

Були запропоновані зміни та доповнення у законодавство України. Так Олена Шуляк запропонувала проєкт Закону України 7282 від 13.04.2022 р. закріпити на законодавчому рівні. Надійшло також прохання доповнити постанову КМУ від 09.06.2021 № 590. А саме внести наступні уточнення:

— проведення додаткових капітальних видатків, підготовки комунальних установ до опалювального періоду;

— доповнити видатки спецфонду за рахунок благодійних надходжень (послуги харчування, ВПО, придбання продуктових наборів, ремонтні роботи в комунальних закладах). Створення належних умов для ВПО.

Увагу присутні на конференції представники громад звернули й на цільові надходження (наприклад, дуже багато надходить допомоги від іноземних держав, але не завжди цю допомогу отримують на містах), а також обговорили проблеми з казначейським обслуговуванням, можливість виплати ПДФО за місцем реєстрації військовослужбовця, а не військової частини та інші важливі питання.

«Громади за час війни зіткнулися з багатьма питаннями та проблемами, які на сьогодні самотужки органи місцевого самоврядування вирішити не можуть. Потрібен діалог, потрібна масштабна колективна робота, і сьогодні ми мали змогу такої спільної праці, – зазначила Наталія Іваньо. – У багатьох випадках у місцевої влади буквально зв’язані руки, і, на думку народних депутатів, це гальмує процеси життєзабезпечення населення. Є необхідність давати можливість головам громад ухвалювати рішення одноосібно. Це стосується: передачі коштів місцевих бюджетів на потреби ЗСУ, створення установ щодо надання безоплатної правової допомоги, боротьби зі стихійними лихами та епідеміями, поводження з небезпечними відходами, звільнення земельних ділянок комунальної власності від незаконних споруд, обстеження будівель і споруд, пошкоджених внаслідок бойових дій.

В Покровській громаді сьогодні злагоджено працює і депутатський корпус, і виконком. Тому ми маємо змогу прийняти будь-яке рішення стосовно життєдіяльності нашої громади та допомоги захисникам територіальної оборони та добровольчих формувань».

За підсумками зустрічі всі питання, що виникли у результаті обговорень, будуть опрацьовані та систематизовані експертами Всеукраїнської асоціації громад. На основі цих питань будуть сформовані запити до народних депутатів, Уряду та окремих Міністерств.

3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
19,358Підписчикипідписуватися

Популярні новини

Говоримо українською: як правильно вітатися?

Говоримо українською: як правильно вітатися?  Багато хто тепер думає, що «Доброго дня» українською тільки так і треба вітатися. Вочевидь, ця форма виникла під впливом "Доброго...

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

У Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок

Сьогодні, 4 березня, у Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок.  За попередньою інформацією, мешканець Покровська приніс додому невідомий предмет та почав його розбирати. Під...

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...