додому Новини Про особливості податкової амністії під час інтервью з в.о. начальника ГУ ДПС...

Про особливості податкової амністії під час інтервью з в.о. начальника ГУ ДПС у Донецькій області Віталієм Долгальовим

Законом України від 15 червня 2021 року № 1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» (далі – Закон), окремі норми якого набрали чинності 21.07.2021, врегульовано особливості застосування одноразового декларування.

Саме про особливості цього Закону поговоримо сьогодні з керівником податкової Донеччини Віталієм Долгальовим.

Питання 1. Добрий день, Віталію Юрійовичу! Що пропонує громадянам одноразове декларування?

Відповідь: Вітаю! За три десятки років в Україні відбувалось чимало фундаментальних зрушень в податковій системі. Серед всього розмаїття нормативних пропозицій, що роками змінювали права та обов’язки платників податків, доволі гучною ініціативою стала можливість провести «податкову амністію» або одноразове декларування. Розпочати «відносини з чистого аркуша» пропонує сьогодні держава всім громадянам, які мають активи, що були приховані від оподаткування.

Питання 2: Що таке одноразове декларування?

Відповідь:  Одноразове  (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування громадянами належних їм активів, що знаходяться в України та/або за її межами та з яких до 01 січня 2021 року не були сплачені податки і збори відповідно до вимог податкового законодавства.

Питання 3: Розкажіть, коли можна скористатися одноразовим декларуванням?

Відповідь: Декларування проводитиметься з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Питання 4: Хто може скористатися одноразовим декларуванням?

Відповідь: Одноразове декларування  можливе для фізичних осіб – резидентів та фізичних осіб – нерезидентів, які на момент набуття активів/доходів були резидентами України.

Питання 5: Віталію Юрійовичу, проконсультуйте будь ласка, які активи можна легалізувати, скориставшись одноразовим декларуванням?

Задекларувати можна широкий спектр активів. Невиключний перелік об’єктів для одноразового (спеціального) добровільного декларування передбачений Законом та включає:

  • валютні цінності та права грошової вимоги;
  • нерухоме та рухоме майно;
  • частки (паї) у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності;
  • цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом;
  • права на отримання дивідендів, процентів;
  • інші активи фізичної особи, зокрема майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках.

Питання 6: Чи є активи, які не можуть бути об’єктами одноразового декларування?

Так, Законом визначено, що не можуть бути задекларовані активи, одержані декларантом внаслідок вчинення діяння, що містить ознаки кримінального правопорушення.

Крім того, не передбачено декларування активів декларанта, стосовно якого розпочато досудове розслідування або відкрито судове провадження у вчиненні будь-якого із кримінальних правопорушень, передбачених певними статтями Кримінального кодексу України.

Також хочу звернути увагу, що не підлягають декларуванню і кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової добровільної декларації перебувають у готівковій формі.

Питання 7: А яким чином фізична особа — декларант може подати одноразову декларацію?

Хочу зауважити, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається безпосередньо (тобто особисто) декларантом  виключно в електронній формі.

Питання 8: Які податки необхідно сплатити при одноразовому декларуванні?

Задекларувавши активи, декларант повинен буде сплатити збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування, розмір якого значно менше ніж встановлений законодавством податок на доходи фізичних осіб. Так, загальна ставка одноразового збору становить 5%, для закордонних активів – 9%, для активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики – 2,5%.

Замість сплати 5 відсотків або 9 відсотків з усієї суми, у якості альтернативи платник податків може обрати ставку 6 відсотків або 11,5 відсотків відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Крім того, у разі подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації у періоді з 1 вересня 2021 року по 1 березня 2022 року замість 9 відсотків застосовується ставка збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування у розмірі 7 відсотків та як  альтернативу платник податків може обрати ставку 9,5 відсотків із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Питання 9: У які терміни сплачується одноразовий збір?

Одноразовий збір сплачується протягом 30 календарних днів з дати подання спеціальної добровільної декларації.

Питання 10:  Чи має право контролюючий орган провести перевірку фізичної особи за наслідками декларування активів при процедурі одноразового декларування?

Так, з метою підтвердження застосування відповідної ставки збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, під час камеральної перевірки відповідної одноразової (спеціальної) добровільної декларації має право:

–   перевірити реєстрацію правочинів та/або активів у державних реєстрах, у тому числі шляхом звернення до відповідних державних органів;

–   звернутися до декларанта із запитом щодо підтвердження наявності у декларанта зазначених у відповідній одноразовій (спеціальній) добровільній декларації майна, майнових і немайнових прав, у разі якщо за результатами перевірки, передбаченої абзацом другим цього підпункту, виявлена розбіжність між задекларованою інформацією та даними державних реєстрів.

Як зауважив начальник Головного управління ДПС у Донецькій області Віталій Долгальов, саме зараз, коли в Україні відбуваються значні трансформації, ми повинні докласти всіх зусиль для того, щоб одноразове декларування пройшло на високому рівні і всі бажаючі могли ним скористатися. Цей процес має бути прозорим, верифікованим, який переконає суспільство у тому, що дійсно відбулося правильне, законне декларування активів і належна сплата з них податкових платежів. Це не просто процес легалізації коштів, а фактично частина нового суспільного договору, коли перегортається певна сторінка і починаються нові взаємовідносини.

Підписатися на Facebook

fb.com/TaxUkraine

www.facebook.com/tax.donetsk

Підписатися на Telegram-канал

t.me/tax_gov_ua

Підписатися на YouTube

youtube.com/TaxUkraine

youtube.com/c/ДПСуДонецькійобласті

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно і безпечно за допомогою сервісу «InfoTAX» t.me/infoTAXbot

3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
10,997Підписчикипідписуватися
Що б Ви зробили у першу чергу, якби стали Покровським міським головою?

Популярні новини

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

Жорстоке побиття у Мирнограді: чи понесе покарання експоліцейський, а нині член команди Требушкіна

Ця історія трапилась цими вихідними у Мирнограді. Група підлітків поверталась додому з Дня народження Микити, і біля одного з пішоходних переходів міста сталась бійка....

Карлівська фільтрувальна станція знеструмлена через погодні умови

Сьогодні ввечері, 25 грудня, Карлівська фільтрувальна станція була знеструмлена через погодні умови. Про це повідомляють у контакт-центрі Покровської міської ради. Приступити до відновлення електропостачання Карлівської фільтрувальної...

Підозра в розкраданні бюджетних коштів: на комунальному підприємстві Покровська пройшли обшуки

Сьогодні, 27 червня, у Покровську у приміщенні головного офісу комунального підприємства «Управління міського господарства» за санкцією суду був проведений обшук. Заходи проводилися в рамках...