додому Новини 23 серпня в Україні відзначають День державного прапора

23 серпня в Україні відзначають День державного прапора

Прапор України — головний національний символ з багатовіковою історією. На офіційному рівні свято державного символу почали відзначати з 2004 року після підписання відповідного указу президентом Леонідом Кучмою. Довгий час святкування проходило тільки в Києві 24 липня (саме в цей день в 1990 році над будівлею міської адміністрації було піднято синьо-жовтий прапор).

З 2009 року День прапора святкують 23 серпня на загальнонаціональному рівні з урочистою церемонією підняття стягу у всіх містах країни. Дата була обрана на честь подій 1991 року, коли до будівлі Верховної Ради було внесено синьо-жовте полотно.

Національний стяг України став символом боротьби за свободу і мужності нашого народу. Синій — колір чистого неба, жовтий — колір родючих пшеничних полів  — символ праці.

Перше використання цих кольорів на прапорах українських земель датується XV століттям. Згідно з історичними свідченнями, при Грюнвальдській битві війська Львівських земель використовували прапори із зображенням жовтого лева, що підіймається на скелю на лазуровому полі. З XVIII століття хоругви синьо-жовтого кольору почали використовувати козаки Запорізької Січі. У XIX столітті ці кольори з’явилися на прапорі Галицько-Волинського князівства.

За часів Української Народної Республіки був виданий перший документ, який на законодавчому рівні визначив кольори національної сімовлікі. Взимку 1918 року Центральна Рада затвердила закон про флот, в якому було сказано, що прапором українського військового флоту є полотнище двох кольорів — блакитного і жовтого.

Синьо-жовте полотно було державним прапором УНР, очолюваної гетьманом П. Скоропадським, під час української революції в 20-х роках минулого століття.

3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
17,254Підписчикипідписуватися

Популярні новини

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

У Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок

Сьогодні, 4 березня, у Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок.  За попередньою інформацією, мешканець Покровська приніс додому невідомий предмет та почав його розбирати. Під...

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...

Підірвано міст Богородичне-Святогірськ

На Донеччині підірвали міст під Святогірськом. Так, міст між населеними пунктами Богородичне та Святогірськ підрвали з міркувань безпеки. Немісцевим мешканцям, які не знають, як потрапити до...