додому Новини Що робити із задухою риби у літній період: поради і рекомендації

Що робити із задухою риби у літній період: поради і рекомендації

Внаслідок тривалої спеки та підвищення температури води у водоймах прискорюється процес розкладання органічних речовин та розмноження синьо – зелених водоростей. В свою чергу це істотно скорочує концентрацію кисню у водних об’єктах та призводить до загибелі риби від задухи.

Крім того, задухам сприяє тривала штильова погода, коли водяні шари вертикально не переміщуються, а кисень, зосереджений у придонних шарах, поглинається відмираючими рештками рослин і тварин.

Управління Державного агентства рибного господарства у Донецькій області закликає користувачів водних об’єктів до вжиття заходів щодо попередження та боротьби з літньою задухою.

Що стосується методів боротьби із літньою задухою, то найпершим та найбільш дієвим методом є аерація води (насичення води киснем). Для цього використовують мотори човнів, мотонасоси, підвісні мотори, пожежні насоси, також доцільно використовувати компресори, котрі нагнітають повітря безпосередньо у воду. Особливо швидко збільшує вміст кисню перелопачування води підвісними моторами. Для цього мотор піднімають таким чином, щоб його лопаті були лише на декілька сантиметрів під поверхнею води.

Ще одним профілактичним та запобіжним заходом замору риб є обробка водойми по воді негашеним вапном в розрахунку 200 кг/га. Вапнування води проводиться для прискорення мінералізації речовин і збільшення розчиненого кисню.

Крім цього, з метою попередження літніх явищ заморів необхідно обкошувати надводну рослинність, вилучаючи її із води, так як її перегнивання забирає із води кисень. Якщо на водоймі помітні ознаки літньої задухи риби, то необхідно посилити водообмін водного об’єкта. Для цього потрібно збільшити проточність води.

Також для зменшення чисельності водоростей рекомендовано зарибляти водойму рослиноїдними видами риб (товстолобом, білим амуром та ін.), при чому їх чисельність не повинна бути завищеною, оскільки може призвести до інших негативних наслідків.

Крім того, слід звернути увагу на чистоту прибережних захисних смуг, щоб уникати стихійних звалищ.

3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
19,358Підписчикипідписуватися

Популярні новини

Говоримо українською: як правильно вітатися?

Говоримо українською: як правильно вітатися?  Багато хто тепер думає, що «Доброго дня» українською тільки так і треба вітатися. Вочевидь, ця форма виникла під впливом "Доброго...

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

У Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок

Сьогодні, 4 березня, у Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок.  За попередньою інформацією, мешканець Покровська приніс додому невідомий предмет та почав його розбирати. Під...

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...