додому Актуально В Україні розпочали продавати землю. Яка область лідирує?

В Україні розпочали продавати землю. Яка область лідирує?

 

Нагадаємо, що 1 липня в Україні запрацював ринок землі. З цього дня скасовано заборону на продаж землі сільськогосподарського призначення. Після запуску ринку землі в Україні уклали вже понад півтисячі земельних договорів, заявили у Мінагрополітики. В Україні вже уклали 532 земельних договору, щодо 570 га.

Найбільше землі продали в Харківській області — 107,1 га. На другому місті Полтавська область — 93,8 га, на третьому — Дніпропетровська область — 61,1 га.

У цей період 3286 нотаріусів подали заяви для отримання доступу до державного земельного кадастру, з них 3101 погоджено, 123 — в черзі на розгляд, за 433 отримано відмову.

Ринок землі запускатимуть у декілька етапів:

З 1 липня 2021 року купувати сільськогосподарські землі в Україні зможуть виключно фізичні особи — громадяни України. До 1 січня 2024 року вони зможуть купувати не більше 100 гектарів сільськогосподарської землі на одну людину.

З 2021 року протягом двох років продавати державну землю та землю, яка належить громадам, буде заборонено. З липня 2023 року цю заборону буде знято.

З 1 січня 2024 року почнеться наступний етап — купувати сільськогосподарські землі зможуть компанії, але лише українські. Обмеження щодо концентрації сільськогосподарських земель в одні руки зросте до 10 тисяч гектарів (саме така модель ринку закладалася у початковій редакції законопроєкту).

3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
19,358Підписчикипідписуватися

Популярні новини

Говоримо українською: як правильно вітатися?

Говоримо українською: як правильно вітатися?  Багато хто тепер думає, що «Доброго дня» українською тільки так і треба вітатися. Вочевидь, ця форма виникла під впливом "Доброго...

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

У Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок

Сьогодні, 4 березня, у Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок.  За попередньою інформацією, мешканець Покровська приніс додому невідомий предмет та почав його розбирати. Під...

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...