додому Новини Донеччина – у числі областей, де відбувається найбільше усиновлень

Донеччина – у числі областей, де відбувається найбільше усиновлень

Забезпечення прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання у сімейному оточенні є безумовним пріоритетом, визначеним президентом та урядом нашої держави.

Про це йшлося на селекторі під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, за участі профільних міністрів та очільників обласних державних адміністрацій.

На сьогодні в Україні на обліку перебуває близько 70 тисяч дітей цих категорій. Сімейними формами виховання охоплено 63 552 дитини.

У Донецькій області ситуація виглядає наступним чином: 5 226 дітей зазначених категорій перебувають на обліку, з них 4 464 дитини виховуються у сімейних формах (3 643 перебувають під опікою, піклуванням; 766 – у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, 55 – у сім’ях родичів).

Протягом 2020 року на Донеччині сімейними формами виховання було охоплено 474 дитини:
— 63 усиновлені,
— 82 влаштовані до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу,
— 301 дитину віддано під опіку, піклування громадян,
— 28 дітей повернули на виховання батькам.

Донеччина – у числі областей, де відбувається найбільше усиновлень. У 2019-му було всиновлено 160 дітей (83 – громадянами України, 77 – іноземцями), за 9 місяців 2020-го – 63 дитини (36 – громадянами України, 27 – іноземцями).

Станом на сьогодні в області функціонують 67 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та 173 прийомні сім’ї, у яких виховується 756 дітей.

У жовтні 2020 року придбано 2 будинки для дитячих будинків сімейного типу за рахунок субвенції з державного бюджету — в Костянтинівці та Нікольському районі. До кінця років планується придбати ще 2 будинки у Маріуполі.

У минулому році для ДБСТ було придбано 7 автомобілів на загальну суму 6 мільйонів 554 тисячі гривень. У цьому році проведені тендери щодо придбання 2 автомобілів у Краматорську і Мирнограді.

Також Донецька область займає перше місце в Україні за показником придбання житла для дітей-сиріт. З 2017 року до жовтня 2020-го на Донеччині придбано 728 одиниць житла на загальну суму 217 мільйонів 095 тисяч гривень. А якщо врахувати й кількість наданого житла органами місцевого самоврядування з державного житлового фонду та житлового фонду соціального призначення, то можна констатувати, що в області за цей час забезпечено житлом 922 дитини-сироти.

3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
7,819Підписчикипідписуватися

Популярні новини

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

Жорстоке побиття у Мирнограді: чи понесе покарання експоліцейський, а нині член команди Требушкіна

Ця історія трапилась цими вихідними у Мирнограді. Група підлітків поверталась додому з Дня народження Микити, і біля одного з пішоходних переходів міста сталась бійка....

Підозра в розкраданні бюджетних коштів: на комунальному підприємстві Покровська пройшли обшуки

Сьогодні, 27 червня, у Покровську у приміщенні головного офісу комунального підприємства «Управління міського господарства» за санкцією суду був проведений обшук. Заходи проводилися в рамках...

Центральний ринок у Покровську: беззаконня та тиск на підприємців

Декілька років тому підприємиця Ірина придбала землю на території центрального ринку у Покровську, бо мала на меті створити власний бізнес. Тоді жінка і уявити...