додому ВИБОРИ - 2020 На Донеччині провели аналіз розміру застави для висування партійного списку та для...

На Донеччині провели аналіз розміру застави для висування партійного списку та для кандидатів на міського голову

Більше 14 тисяч гривень необхідно внести для висування партійного списку та 5 тисяч гривень для кандидатів на посаду міського голови Покровська. Про це йдеться у постанові ЦВК від 10 вересня 2020 року. 

За статтею №192 Виборчого кодексу України на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року фактично діятимуть чотири виборчі системи.

Залежно від кількості виборців у громадах міських голів обиратимуть за мажоритарною виборчою системою відносної (міста з кількістю виборців до 75 тисяч осіб) чи абсолютної (міста з кількістю виборців 75 тисяч осіб і більше) більшості в єдиному міському одномандатному окрузі, а депутатів місцевих рад – за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч) або за системою пропорційного представництва (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше).

Громадянська мережа ОПОРА провела аналіз розміру грошової застави на
Донеччині за допомогою додатку Калькулятор грошової застави на
місцевих виборах.

Серед 5 районів Донеччини, що на території, підконтрольній України, найбільша сума застави у Маріупольській міській громаді, де загальна кількість виборців 301 051 осіб. Сума складає 66 900,22 гривень. Таку ж суму застави необхідно внести кандидатам на посаду голови міста.

Краматорська міська громада з кількістю виборців 140 540 осіб на другому місці. Обсяг грошової застави, яку необхідно внести для висування партійного списку — 31 231 грн., для участі у виборах 25 жовтня 2020 року на посаду голови Краматорська кожному із зареєстрованих кандидатів необхідно внести таку ж суму.

Покровська міська громада на третьому місці з обсягом грошової застави для партійного списку 14 082,00 грн. Для участі у виборчому процесі на посаду голови міста кандидатам необхідно внести заставу у 5000 гривень.

Бахмутська міська громада на четвертому місці з кількістю виборців 61 760 осіб, обсяг грошової застави для партійного списку складає 13 724, 44 грн. Для кандидатів на посаду голови Бахмута необхідно внести 5000 грн.

Волноваська міська громада з кількістю виборців 28 979 осіб на заключному 5-му місці у списку районоутворюючих міст на території, підконтрольній Україні. Обсяг грошової застави для партійного списку складає 6 439,78 гривень, для кандидатів на посаду міського голови — 5000 гривень.

Окрім цих міст, було також проаналізувано обсяг грошової застави для висування партійного списку у містах, де кількість виборців за даними офіційного сайту ДРВ станом на 14 вересня склала більше 10 000 осіб.

ТОП-5 міст на Донеччини, де вибори 25 жовтня 2020 року відбуваються за пропорційною системою, наступний:

  • Слов’янськ (Краматорський район). Сума застави для висування
    партійного списку — 19052,89 гривень. Таку ж суму необхідно внести кандидатам на посаду голови міста.
  • Костянтинівка (Краматорський район). Сума застави для висування партійного списку -13 379,11 гривень. Кандидатам на посаду голови міста необхідно внести заставу в обсязі 5000 гривень.
  • Дружківка (Краматорський район). Сума застави для висування партійного списку — 10 912,67 гривень. Кандидатам на посаду голови міста необхідно внести заставу в обсязі 5000 гривень.
  • Торецьк (Бахмутський район) Сума застави для висування партійного списку — 10 532,22 гривень. Кандидатам на посаду голови міста необхідно внести заставу в обсязі 5000 гривень.
  • Добропілля (Покровський район). Сума застави для висування партійного списку -8 201,11 гривень. Кандидатам на посаду голови міста необхідно внести заставу в обсязі 5000 гривень.

Найменша сума застави для висування партійного списку у громадах з пропорційною виборчою системою у Білозерську та Часів Ярі, обсяг грошової застави складає менше 3 000 гривень.

3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
11,024Підписчикипідписуватися
Ви вже зробили щеплення від COVID-19?

Популярні новини

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

Жорстоке побиття у Мирнограді: чи понесе покарання експоліцейський, а нині член команди Требушкіна

Ця історія трапилась цими вихідними у Мирнограді. Група підлітків поверталась додому з Дня народження Микити, і біля одного з пішоходних переходів міста сталась бійка....

Карлівська фільтрувальна станція знеструмлена через погодні умови

Сьогодні ввечері, 25 грудня, Карлівська фільтрувальна станція була знеструмлена через погодні умови. Про це повідомляють у контакт-центрі Покровської міської ради. Приступити до відновлення електропостачання Карлівської фільтрувальної...

Підозра в розкраданні бюджетних коштів: на комунальному підприємстві Покровська пройшли обшуки

Сьогодні, 27 червня, у Покровську у приміщенні головного офісу комунального підприємства «Управління міського господарства» за санкцією суду був проведений обшук. Заходи проводилися в рамках...