додому Актуально У Верховній Раді України прийняли закон про імпічмент президента

У Верховній Раді України прийняли закон про імпічмент президента

Сьогодні, 10 вересня, Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект президента Володимира Зеленського №1012 «Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)». За відповідне рішення проголосували 246 депутатів.

Спочатку народні обранці прийняли документ за основу 337-ма голосовами. Потім голова парламенту Дмитро Разумков озвучив пропозицію голосувати закон в цілому. В цьому питанні його підтримав і профільний комітет. При цьому депутати з опозиції заявили про грубе порушення Регламенту Верховної Ради і вимагали не ставити документ на голосування.

Але прийняття законопроекту все ж таки винесли на голосування. За пітримку документу проголосували 246 депутатів, 73 народні обранці висловилися проти.

Проект закону №1012 «Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)» передбачає, що нардепи можуть відсторонити президента «виключно у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину».

Підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів. Після прийняття Верховною Радою рішення про звинувачення президента, Рада повинна звернутися до Конституційного і Верховного Суду. Суд повинен підтвердити конституційність розгляду справи про імпічмент і наявність у діяннях президента ознак злочину.

Рішення про імпічмент вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше ¾ конституційного складу Верховної Ради.

1,374Подобаєтьсятак
9Підписчикислідувати
4,580Підписчикипідписуватися

Популярні новини

Підозра в розкраданні бюджетних коштів: на комунальному підприємстві Покровська пройшли обшуки

Сьогодні, 27 червня, у Покровську у приміщенні головного офісу комунального підприємства «Управління міського господарства» за санкцією суду був проведений обшук. Заходи проводилися в рамках...

Чергове порушення закону на ОВК 50: голова комісії приймає невідомі документи прямо через вікно

Біля ОВК№50, що знаходиться у Покровську наразі досі неспокійно. Спостерігачі повідомляють про зафіксовані масові фальсифікації, будівля ОВК знаходиться під посиленним патрулюванням поліції, громадськість обурена...

Центральний ринок у Покровську: беззаконня та тиск на підприємців

Декілька років тому підприємиця Ірина придбала землю на території центрального ринку у Покровську, бо мала на меті створити власний бізнес. Тоді жінка і уявити...

Суд зобов’язав ДВК 140756 та ОВК 50 надати оригінали протоколів підрахунку

25 липня у Димитрівському міському суді  розпочалося судове засідання, де позивач, Романцова Тетяна вимагає  визнати  рішення цвк номер 140756 та овк 50 неправомірними та...

Прямая трансляция заседания окружной избирательной комиссии №50 г. Покровск

Прямая трансляция заседания окружной избирательной комиссии №50 г. Покровск на официальной странице в Facebook.