додому Актуально У Верховній Раді України прийняли закон про імпічмент президента

У Верховній Раді України прийняли закон про імпічмент президента

Сьогодні, 10 вересня, Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект президента Володимира Зеленського №1012 «Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)». За відповідне рішення проголосували 246 депутатів.

Спочатку народні обранці прийняли документ за основу 337-ма голосовами. Потім голова парламенту Дмитро Разумков озвучив пропозицію голосувати закон в цілому. В цьому питанні його підтримав і профільний комітет. При цьому депутати з опозиції заявили про грубе порушення Регламенту Верховної Ради і вимагали не ставити документ на голосування.

Але прийняття законопроекту все ж таки винесли на голосування. За пітримку документу проголосували 246 депутатів, 73 народні обранці висловилися проти.

Проект закону №1012 «Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)» передбачає, що нардепи можуть відсторонити президента «виключно у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину».

Підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів. Після прийняття Верховною Радою рішення про звинувачення президента, Рада повинна звернутися до Конституційного і Верховного Суду. Суд повинен підтвердити конституційність розгляду справи про імпічмент і наявність у діяннях президента ознак злочину.

Рішення про імпічмент вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше ¾ конституційного складу Верховної Ради.

688Подобаєтьсятак
9Підписчикислідувати
3,623Підписчикипідписуватися
Если бы сейчас переизбирался секретарь горсовета, кто из депутатов был бы достоин занять этот пост – а значит, возглавить Покровск после ухода Руслана Требушкина?

Популярні новини

Підозра в розкраданні бюджетних коштів: на комунальному підприємстві Покровська пройшли обшуки

Сьогодні, 27 червня, у Покровську у приміщенні головного офісу комунального підприємства «Управління міського господарства» за санкцією суду був проведений обшук. Заходи проводилися в рамках...

Чергове порушення закону на ОВК 50: голова комісії приймає невідомі документи прямо через вікно

Біля ОВК№50, що знаходиться у Покровську наразі досі неспокійно. Спостерігачі повідомляють про зафіксовані масові фальсифікації, будівля ОВК знаходиться під посиленним патрулюванням поліції, громадськість обурена...

Суд зобов’язав ДВК 140756 та ОВК 50 надати оригінали протоколів підрахунку

25 липня у Димитрівському міському суді  розпочалося судове засідання, де позивач, Романцова Тетяна вимагає  визнати  рішення цвк номер 140756 та овк 50 неправомірними та...

Прямая трансляция заседания окружной избирательной комиссии №50 г. Покровск

Прямая трансляция заседания окружной избирательной комиссии №50 г. Покровск на официальной странице в Facebook.