додому Новини Нові санітарні норми від МОЗ: заборона на вигрібні ями, спалювання листя, омолоджування...

Нові санітарні норми від МОЗ: заборона на вигрібні ями, спалювання листя, омолоджування дерев та посипання доріг сіллю

На громадське обговорення винесли проект наказу МОЗ України «Про внесення змін до Державних санітарних норм і правил утримання територій населених місць».  МОЗ пояснює, що нові правила мають наблизити українські норми до європейських.

Громадських туалетів має бути більше, а вбиральні без каналізації – заборонені.
У кожній зоні зелених насаджень, де гуляють люди, обов’язково має бути хоча б один громадський стаціонарний туалет. Оптимальна відстань між вбиральнями – до 700 метрів, а в людних місцях – до 300 метрів.
Також у кожній громадській вбиральні має бути облаштований стіл для сповивання немовляти та забезпечений доступ до питної води.
Вигрібні ями будуть заборонені.
Дворові туалети мають бути підключенні до місцевих очисних споруд. Ці норми вводять, щоб убезпечити потрапляння небезпечних речовин у ґрунт та підземні води, а також джерела і колодязі.
Є вимоги до розміщення місцевих очисних споруд. Вони мають бути віддалені від меж земельних ділянок навчальних та лікувально-профілактичних закладів, стін житлових та громадських будівель і споруд, майданчиків для ігор дітей та відпочинку населення, урізів водойм на відстань згідно з висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
Обов’язкове сортування сміття й сміттєві урни кожні 60 метрів.
Нові норми зобов’яжуть встановлювати окремі контейнери для сортування сміття: для пластику, скла, металу, паперу та органіки.
Урни для сміття мають бути на кожному з кутів перехресть вулиць, а також біля зупинок громадського транспорту, входів до метро, вокзалів, підземних переходів, громадських будівель та споруд.
Палити траву і листя буде заборонено.
У період листопаду потрібно своєчасно прибирати опале листя з проїжджої частини, відокремлених трамвайних ліній, велодоріжок та тротуарів.
Забороняється спалювання листя, яке призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, а також до зникнення певних видів тварин.
Посипати дороги піском і сіллю від ожеледиці буде заборонено. 

Проект регламентує правила прибирання територій взимку. Наприклад, щоб не було ожеледиці, посипати тротуари, велодоріжки та пішохідні зони потрібно гранвідсівом з вмістом солі 7%.
Натомість посипка піском та піскосумішшю з сіллю забороняється, оскільки вона забруднює ґрунт, шкодить зеленим насадженням, а також псує взуття.
Пішохідні переходи та зони очікування пішоходів потрібно очищати від снігу та ожеледі до твердої поверхні.
 Обрізати дерева «для омолодження» буде заборонено.
МОЗ пропонує заборонити так звану омолоджувальну обрізку дерев на територіях населених місць. Така обрізка зменшує розмір крони дерева і погіршує процес очищення повітря та значно зменшує площу затінених територій. А тінь дерев може на кілька градусів знизити температуру повітря, що особливо важливо під час літньої спеки. Раз на 5 років потрібно проводити інвентаризацію стану дерев.
За результатами громадського обговорення, профільні експерти МОЗ розглянуть пропозиції та зауваження.
3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
19,358Підписчикипідписуватися

Популярні новини

Говоримо українською: як правильно вітатися?

Говоримо українською: як правильно вітатися?  Багато хто тепер думає, що «Доброго дня» українською тільки так і треба вітатися. Вочевидь, ця форма виникла під впливом "Доброго...

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

У Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок

Сьогодні, 4 березня, у Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок.  За попередньою інформацією, мешканець Покровська приніс додому невідомий предмет та почав його розбирати. Під...

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...