додому Новини ПРОЩЕНА НЕДІЛЯ: ДЕНЬ, ЯКИЙ ГОТУЄ ЛЮДЕЙ ДО ПОЧАТКУ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

ПРОЩЕНА НЕДІЛЯ: ДЕНЬ, ЯКИЙ ГОТУЄ ЛЮДЕЙ ДО ПОЧАТКУ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

Як відомо, Прощена неділя – це останній день Масляної, який завершує святкування Сирного тижня, налаштовує людей на серйозний лад і готує до початку Великого посту.

І Прощена неділя, і Масляна, і Великий піст цілком залежать від Великодня, який є перехідним святом і з року в рік святкується в різні дні.

Цього дня здавна існує світла і добра традиція просити вибачення у оточуючих людей, причому не тільки за явно завдані комусь образи, а й за можливі неприємності, про які ви лише здогадуєтеся. Адже ми часто можемо сказати щось, не подумавши, і образити якусь людину.

Дуже важливо на Прощену неділю згадати тих людей, кого волею чи неволею ви образили, покаятися і щиро попросити вибачення. Але й самі не залишайтеся глухими і байдужими до оточуючих людей, які просять у вас вибачення і хочуть, щоб ви їх простили. Згідно з християнськими канонами, якщо людина здатна прощати людям їхні гріхи, то і її гріхи будуть прощені Небесним Отцем.

Цього дня добре висповідатися, якщо ви відчуваєте таку потребу. У церквах на Прощену неділю проводяться читання Євангелія про майбутній Великий піст, прощення гріхів і очищення душі і тіла. Також останньої неділі перед початком посту люди поминають покійних родичів.

Прощена неділя – це останній день, коли ще дозволена скоромна їжа перед Великим постом. На столах обов’язково присутні млинці, оладки, вареники, пироги, сир, молочні продукти, а ось м’ясо вже під забороною. Головною стравою на Прощену неділю вважається яєчня. Залишки їжі потім згодовували домашнім тваринам або спалювали. Також палили опудало Масляної, а попіл розсіювали полем.

попередня статтяВИЗНАЧНІ ПОДІЇ 10 БЕРЕЗНЯ
наступна статтяГОРОСКОП НА 11 БЕРЕЗНЯ
661Подобаєтьсятак
9Підписчикислідувати
3,552Підписчикипідписуватися
Если бы сейчас переизбирался секретарь горсовета, кто из депутатов был бы достоин занять этот пост – а значит, возглавить Покровск после ухода Руслана Требушкина?

Популярні новини

Підозра в розкраданні бюджетних коштів: на комунальному підприємстві Покровська пройшли обшуки

Сьогодні, 27 червня, у Покровську у приміщенні головного офісу комунального підприємства «Управління міського господарства» за санкцією суду був проведений обшук. Заходи проводилися в рамках...

Чергове порушення закону на ОВК 50: голова комісії приймає невідомі документи прямо через вікно

Біля ОВК№50, що знаходиться у Покровську наразі досі неспокійно. Спостерігачі повідомляють про зафіксовані масові фальсифікації, будівля ОВК знаходиться під посиленним патрулюванням поліції, громадськість обурена...

Суд зобов’язав ДВК 140756 та ОВК 50 надати оригінали протоколів підрахунку

25 липня у Димитрівському міському суді  розпочалося судове засідання, де позивач, Романцова Тетяна вимагає  визнати  рішення цвк номер 140756 та овк 50 неправомірними та...

Прямая трансляция заседания окружной избирательной комиссии №50 г. Покровск

Прямая трансляция заседания окружной избирательной комиссии №50 г. Покровск на официальной странице в Facebook.