додому Новини КИМ БУВ СВЯТИЙ ВАСИЛІЙ ВЕЛИКИЙ: ІСТОРІЯ СВЯТА 14 СІЧНЯ

КИМ БУВ СВЯТИЙ ВАСИЛІЙ ВЕЛИКИЙ: ІСТОРІЯ СВЯТА 14 СІЧНЯ

Згідно із православним календарем, 14 січня вірянами шанується святий Василій Великий. Також день святителя Василя збігається зі Старим Новим роком

Святий Василій Великий народився в 330 році в Кесарії (Мала Азія) в забезпеченій сім’ї вірян. Але в 14 років осиротів, при цьому встигнувши отримати гарну світську освіту. З 17 років подальше навчання святий Василій Великий продовжив у Константинополі і Афінах.

У 357 році він став адвокатом, і цього ж року був охрещений єпископом Кесарії Діанієм. Однак святий Василій Великий залишив адвокатську практику, ставши читцем у церкві. Після цього він роздав біднякам частину батьківської спадщини, яка дісталася йому. Також на ці гроші були побудовані лікарні та притулки для жебраків.

У 370 році святий Василій Великий зайняв посаду єпископа, на якій пробув десять років аж до своєї смерті в 379 році. Помер у віці 49 років. Він був твердий і принциповий, стриманий і суворий у дотриманні церковних канонів. Відразу ж після його смерті церква почала шанувати пам’ять святителя, встановивши пам’ятний день 14 січня.

Святий Василій Великий був названий «Великим», оскільки відомо безліч чудес і зцілень, здійснених завдяки його молитвам. Сила його молитов була настільки велика, що навіть тим, хто раніше відрікся від Господа, прощалися всі гріхи, якщо вони приходили з каяттям.

Також святий Василій Великий вважається покровителем східнослов’янських земель. Він мав велику шану серед слов’ян нарівні з Миколою Чудотворцем. Частина мощів святителя Василя досі перебуває в Почаївській Лаврі. Також частина його мощів зберігається в Лаврі святого Афанасія на Афоні і в вівтарі храму Воскресіння Христового в Єрусалимі.

Так, разом із церковними обрядами поєднується і народні — вранці в перший день Старого нового року засівати будинки рідних і близьких. Така традиція супроводжується обрядовими віршами, співами, засіванням пшеницею або вівсом, що в майбутньому році принесе щастя й удачу дому.

Крім того, у народі святий Василій Великий вважається покровителем свиней, тому на Старий Новий рік заведено готувати насамперед страви зі свинини — варені окости, смажене порося тощо.

 

1,000Подобаєтьсятак
9Підписчикислідувати
4,010Підписчикипідписуватися
Если бы сейчас переизбирался секретарь горсовета, кто из депутатов был бы достоин занять этот пост – а значит, возглавить Покровск после ухода Руслана Требушкина?

Популярні новини

Підозра в розкраданні бюджетних коштів: на комунальному підприємстві Покровська пройшли обшуки

Сьогодні, 27 червня, у Покровську у приміщенні головного офісу комунального підприємства «Управління міського господарства» за санкцією суду був проведений обшук. Заходи проводилися в рамках...

Чергове порушення закону на ОВК 50: голова комісії приймає невідомі документи прямо через вікно

Біля ОВК№50, що знаходиться у Покровську наразі досі неспокійно. Спостерігачі повідомляють про зафіксовані масові фальсифікації, будівля ОВК знаходиться під посиленним патрулюванням поліції, громадськість обурена...

Центральний ринок у Покровську: беззаконня та тиск на підприємців

Декілька років тому підприємиця Ірина придбала землю на території центрального ринку у Покровську, бо мала на меті створити власний бізнес. Тоді жінка і уявити...

Суд зобов’язав ДВК 140756 та ОВК 50 надати оригінали протоколів підрахунку

25 липня у Димитрівському міському суді  розпочалося судове засідання, де позивач, Романцова Тетяна вимагає  визнати  рішення цвк номер 140756 та овк 50 неправомірними та...

Прямая трансляция заседания окружной избирательной комиссии №50 г. Покровск

Прямая трансляция заседания окружной избирательной комиссии №50 г. Покровск на официальной странице в Facebook.