додому Цікаво знати Здоров'я МІФИ І ПРАВДА ПРО ІМУНІТЕТ: ЯК ЗАХИСТИТИСЯ НА ПОРОЗІ ЕПІДЕМІЇ ГРИПУ

МІФИ І ПРАВДА ПРО ІМУНІТЕТ: ЯК ЗАХИСТИТИСЯ НА ПОРОЗІ ЕПІДЕМІЇ ГРИПУ

За даними Міністерства охорони здоров’я України, від епідемії грипу та масової захворюваності іншими респіраторними інфекціями нас відділяють 17,5%. Тим часом кількість тих, хто хворіють на гострі респіраторні захворювання, зростає: в порівнянні з минулим тижнем хворих стало на 10% більше, і був лабораторно підтверджений один випадок грипу. Спалах очікується до початку-середини грудня.

Найефективнішим засобом проти вірусів залишається наш імунітет: ліки і рясне пиття можуть тільки прибрати симптоматику, що полегшить самопочуття хворого. А чи знаєте ви, що деякі популярні способи підвищення захисних сил насправді їх не підвищують і навіть навпаки? Про головні міфи про імунітет нам розповіли Ірина Лесняк, сімейний лікар , і Борис Скачко, терапевт.

Найголовніші помилки щодо зміцнення імунітету

Допоможе вітамін С

Аскорбінова кислота бере участь у виробленні інтерферонів – імунних факторів, що не пускають віруси всередину організму. Але якщо ГРЗ вже є, значить, інфекція пройшла через слизові горла і/або носа, і ніяка доза інтерферону вже не допоможе їх прогнати. Тобто ніякого посилення захисних сил при виникненні ГРЗ не може бути за визначенням.

Вітамін С при хворобі виконує іншу роль: він працює як антиоксидант і захищає від ламкості судин, які при застуді страждають через підвищений кількості токсинів у крові.

Захисні сили збільшить сонце

Це напівправда в будь-який час року і утопія в сезон застуд. Так, вітамін D – стимулятор захисних сил організму, і на 70% він виробляється нашою шкірою під впливом ультрафіолету. Але сонячних днів восени і взимку – близько 2-3 на місяць. Тому не варто сподіватися на сонце: обов’язково щодня їжте продукти тваринного походження (кисломолочні продукти, м’ясо, рибу, яйця, вершкове масло). Вони повинні становити не менше 25% денного раціону.

Незайвим буде також прийом таблетованого вітаміну D. Купуйте той, що у формі D3: він краще засвоюється нашим організмом.

 

Місцевий імунітет підніме хвойна інгаляція

Захисні здатності слизових носа і горла залежать від того, скільки бактерій на них живе. Але ефірні речовини олій хвої, цитрусових й інших рослин, хоча і мають бактерицидну властивість, але все ж не можуть знищити, наприклад, стрептококи, що викликають тонзиліт.

Необхідні імуномодулятори

Реклама запевняє: в сезон застуд просто необхідно пити імуномодулятори для профілактики ГРЗ, а при її виникненні ці препарати прискорять одужання, посиливши функції імунної системи. Але регулярне надходження інтерферону ззовні зменшить вироблення цього імунного фактора самим організмом, і рівень захисних сил стане залежним від лікарських засобів: немає надходження імуномодуляторів в організм – імунітет ще нижчий, ніж до їх вживання.

А якщо людина вже захворіла, то препарати інтерферону взагалі не приносять користі.

Якщо імуномодулятори щоразу при застуді буде застосовувати дитина, то справа, крім усього іншого, може закінчитися розвитком аутоімунного захворювання – зокрема, вона може стати алергиком. Адже дитяча імунна система формується до 16 років, а імуномодулятори, втручаючись в функції імунітету, можуть порушити цей процес.

Чи врятують цибуля і часник в раціоні

Ці продукти теж мають бактерицидну властивість. Але вельми скромну – вони не можуть знищити бактерії на слизових. А значить, і не можуть підвищити місцевий імунітет у них. Закапувати ніс соками цих овочів взагалі небезпечно: вони викликають опік слизової і набряк, що особливо загрожує при застуді. Адже тоді закладеність носа посилиться, що погіршить відходження мокротиння. А якщо сік буде єдиними ліками при нежиті, мовляв, не потрібна мені хімія, краще народний спосіб, то може розвинутися гайморит: хронічний застій виділень – ідеальні умови для розмноження патогенних мікроорганізмів і посилення запалення.

Їжте цибулю і часник в сезон застуд з іншої причини: вони містять широкий спектр вітамінів і мінералів, а тому сприяють нормальному протіканню біохімічних процесів в організмі.

Душ знизить захисні сили при ГРЗ

Оскільки шкіра – це орган імунної системи, то навпаки: чим вона чистіша, тим вищі захисні сили організму. Інша справа, що після миття потрібно не допускати переохолодження і протягів.

 

3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
19,358Підписчикипідписуватися

Популярні новини

Говоримо українською: як правильно вітатися?

Говоримо українською: як правильно вітатися?  Багато хто тепер думає, що «Доброго дня» українською тільки так і треба вітатися. Вочевидь, ця форма виникла під впливом "Доброго...

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

У Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок

Сьогодні, 4 березня, у Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок.  За попередньою інформацією, мешканець Покровська приніс додому невідомий предмет та почав його розбирати. Під...

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...