додому Новини КИЯНИ ДОПЛАТЯТЬ АХМЕТОВУ МІЛЬЯРД ЗА НЕВИКОНАНУ ІНВЕСТПРОГРАМУ «КИЇВЕНЕРГО»

КИЯНИ ДОПЛАТЯТЬ АХМЕТОВУ МІЛЬЯРД ЗА НЕВИКОНАНУ ІНВЕСТПРОГРАМУ «КИЇВЕНЕРГО»

Угода розірвання договору Київської міськдержадміністрації з ПАТ «Київенерго» передбачає компенсацію компанії Ріната Ахметова за модернізацію мереж, яка оцінюється в 800-900 млн грн. При цьому, «Київенерго» в останні роки виконала необхідну інвестиційну програму лише на 40%.

Про це йдеться в розслідуванні Валерії Іванової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

В 2001 році році КМДА уклала з «Київенерго» угоду щодо реалізації проекту управління та реформування енергетичного комплексу міста Києва. Було передано в оренду ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, сміттєспалювальний завод «Енергія», тепломережі та необхідна інфраструктура. Договір закінчувався в грудні 2017 року (його продовжили до квітня 2018 року).

Для заміни «Київенерго» столична влада створила КП «Київтеплоенерго».

Саме після оголошення в 2016 році КМДА наміру не продовжувати договір з фірмою Ахметова, борги «Київенерго» перед «Нафтогазом» різко пішли вгору: якщо в кінці 2016 році ахметівці були винні державному газпостачальнику менше мільярда гривень, то в кінці опалювального сезону борги зросли до 5 млрд грн.

 

Ріст боргів «Київенерго»

Через ріст боргів «Натогаз» припинив постачання газу, з 1 серпня «Київтеплоенерго» почало закуповувати його по вищій ціні (без врахування спецтарифу для ТЕЦ) у ПАТ «Укрнафтобуріння», яка пов’язана з Ігорем Коломойським, Павлом Фуксом та Віталієм Хомутинніком.

Переплата за газ «Укрнафтобурінню» могла скласти 75 млн грн.

Крім того, в період закінчення договору оренди компанія не інвестувала необхідні суми в тепломережі, якими користувалася. Це при тому, що в тарифі для споживачів була закладена інвестиційна складова, а НКРЕКП затвердило підприємству відповідну інвестиційну програму. Але в останні роки вона була виконана на рівні 40%. Але в ухваленій депутатами угоді про розірвання договору йдеться про компенсацію «Київенерго» інвестиційних вкладень. За розрахунками заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, мова йде про суму в 800-900 млн грн.

Від «Наших грошей»

Структурам компанії «СКМ» Ріната Ахметова належить 97,4% акцій «Київенерго». Компанія експлуатувала практично всі енергетичні об’єкти столиці, за винятком Дарницької теплоелектроцентралі, що належить ТОВ «Фірма «Технова» Анатолія Шкрібляка.

27 вересня «Київтеплоенерго» також уклало угоду з ПАТ «Київенерго» щодо викупу майна і техніки на 269,49 млн грн.

825Подобаєтьсятак
9Підписчикислідувати
3,780Підписчикипідписуватися
Если бы сейчас переизбирался секретарь горсовета, кто из депутатов был бы достоин занять этот пост – а значит, возглавить Покровск после ухода Руслана Требушкина?

Популярні новини

Підозра в розкраданні бюджетних коштів: на комунальному підприємстві Покровська пройшли обшуки

Сьогодні, 27 червня, у Покровську у приміщенні головного офісу комунального підприємства «Управління міського господарства» за санкцією суду був проведений обшук. Заходи проводилися в рамках...

Чергове порушення закону на ОВК 50: голова комісії приймає невідомі документи прямо через вікно

Біля ОВК№50, що знаходиться у Покровську наразі досі неспокійно. Спостерігачі повідомляють про зафіксовані масові фальсифікації, будівля ОВК знаходиться під посиленним патрулюванням поліції, громадськість обурена...

Суд зобов’язав ДВК 140756 та ОВК 50 надати оригінали протоколів підрахунку

25 липня у Димитрівському міському суді  розпочалося судове засідання, де позивач, Романцова Тетяна вимагає  визнати  рішення цвк номер 140756 та овк 50 неправомірними та...

Прямая трансляция заседания окружной избирательной комиссии №50 г. Покровск

Прямая трансляция заседания окружной избирательной комиссии №50 г. Покровск на официальной странице в Facebook.