додому Новини У РАДІ ЗАДУМАЛИ ТОТАЛЬНУ УКРАЇНІЗАЦІЮ КРАЇНИ: ДО ЧОГО ГОТУВАТИСЯ

У РАДІ ЗАДУМАЛИ ТОТАЛЬНУ УКРАЇНІЗАЦІЮ КРАЇНИ: ДО ЧОГО ГОТУВАТИСЯ

Верховна Рада України вже цієї осені може прийняти новий законопроект про українську мову. Він повноцінно замінить скандальний закон «Ківалова-Колесніченка», раніше скасований Конституційним судом.

Законопроект, який передбачає «забезпечення функціонування української мови як державної», був внесений до парламенту групою  депутатів ще в червні 2017 року.

Правда, за рік проект так і не дійшов навіть до першого читання.

Згадали про нього через 9 місяців, коли Конституційний Суд визнав його недійсним. Але в парламенті все ж вирішили залишити законопроект до кращих часів.

На початку ж чергового політичного сезону про необхідність прийняти закон заговорив глава Верховної Ради Андрій Парубій.

Новий законопроект вносить ряд поправок і стосується багатьох сфер життя українців — від виборів до кіно.

По-перше, він вносить зміни в судову систему України. У проекті закону чітко прописано — всі документи і акти цивільного, адміністративного, кримінального судочинства ведуться українською мовою. Після прийняття норм позивачі, відповідачі, а також судові інстанції будуть зобов’язані надавати будь-які документи виключно державною мовою.

Аналогічні вимоги вводяться для держслужбовців, адвокатів, нотаріусів, кандидатів в депутати місцевих рад, нардепів та їх помічників.

Не оминули нововведення і майбутніх Уповноважених з прав людини, а також кандидатів в президенти і прем’єр-міністри.

Регулювання торкнеться і освіти. У законопроекті вказано — мовою дошкільної, позашкільної, середньої та вищої освіти є українська. Послуги поштового і транспортного зв’язку також переводяться виключно на українську.

Після прийняття закону споживачі також зможуть прочитати всю необхідну інформацію про будь-якому товарі українською мовою.

За недотримання наведених норм народні депутати пропонують штрафувати як фізичних, так і юридичних осіб. Якщо порушення відбулося в сфері освіти, культури, електронних інформаційних систем, поштового зв’язку — штраф складе від 3,4 до 5,1 тисяч гривень. За присутність не українського контенту в ефірах або на радіо — штраф від 8,5 до 10,2 тисяч, а в друкованих газетах — від 6,8 до 8,5 тисяч гривень.

Якщо ж знехтував українською мовою держслужбовець, він повинен заплатити штраф у розмірі від 6,8 до 11,9 тисяч гривень з позбавленням права займати посаду.

Крім того, законопроект прирівнює українську мову до державних символів — гімну, гербу та прапору.

0Вентиляторитак
8Послідовникислідувати
2,877Абонентипідписуватися

Популярні новини

Куди зник мер Покровська Руслан Требушкін?

Мера Покровська Руслана Требушкіна знову немає на робочому місті. Про це повідомляють занепокоєні мешканці міста, які хотіли попасти на прийом до міського голови. Де...

«Керівник лікарні не повинен бути обтяжений знаннями»: Руслан Требушкін призначив нового головного лікаря

15 квітня перед колективами Центральної районної лікарні та Центру первинної медико-санітарної допомоги  представили нового виконуючого обов’язки головного лікаря цих двох медичних установ. Ним стала...

Завдяки державній підтримці шахта «Капітальна» отримала нове обладнання

Збитковість і постійна залежність від дотацій, а також низький рівень технічного оснащення - ключові проблеми державних шахт в Україні. Однак останнім часом це питання...

На що звернути увагу при сплаті рахунків за електроенергію

Постачальник «Донецькі енергетичні послуги», що з 1 січня 2019 року приймає платежі від населення, закликає клієнтів бути уважними при сплаті рахунків. Про особливості процедури...

На Донеччині чиновницю міської ради викрили на хабарі

Співробітники Служби безпеки України, залучені до операції Об’єднаних сил, викрили на хабарі начальника відділу з питань праці та соціально-трудових відносин однієї з міських рад...