додому Актуально Засуджені довічно зможуть вийти на волю

Засуджені довічно зможуть вийти на волю

Особам, які вчинили особливо тяжкі злочини, вирішили дати надію вийти на свободу. Щоправда, для цього вони мають відбути певну частину покарання, а потім ще й скласти для себе план виправлення.

Такі положення містить закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини (№4049 (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/3850)), який парламент прийняв у другому читанні.

Його мета полягає в гуманізації застосування покарання у виді довічного позбавлення волі.

Нардепи передбачили, що таке право вони отримають після відбуття 15 років ув’язнення. Тоді суд може замінити їм невідбуту частину покарання більш м’яким — від 15 до 20 років.

Процедура такої заміни передбачено іншим законом — «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини , який парламент прийняв одночасно. Згідно з ним, адміністрація виправної колонії подає до суду висновок щодо ступеня виправлення засудженого до довічного позбавлення волі.

Водночас сам засуджений має скласти та подати «індивідуальний план виправлення та ресоціалізації». Він має містити заходи, здійснення яких дасть йому змогу «усунути фактори, що можуть негативно впливати на утримання від вчинення повторного кримінального правопорушення, та факти, що свідчать про перспективи виправлення та ресоціалізації засудженої особи після звільнення».

До речі, цим законом у процесуальних кодексах зроблено уточнення, яке наділяє правом подати заяву про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами особу, стосовно якої постановлено рішення міжнародною судовою установою. Раніше йшлося про особу, «на користь» якої прийняте таке рішення. Сенс такої заміни виявився не зрозумілим навіть парламентським експертам, які звикли до подібного роду законотворчості. Але комусь, напевне, це було потрібно, тож цю правку теж прийняли.

3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
19,358Підписчикипідписуватися

Популярні новини

Говоримо українською: як правильно вітатися?

Говоримо українською: як правильно вітатися?  Багато хто тепер думає, що «Доброго дня» українською тільки так і треба вітатися. Вочевидь, ця форма виникла під впливом "Доброго...

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

У Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок

Сьогодні, 4 березня, у Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок.  За попередньою інформацією, мешканець Покровська приніс додому невідомий предмет та почав його розбирати. Під...

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...