додому Цікаво знати Сукуленти та кактуси: як доглядати в домашніх умовах

Сукуленти та кактуси: як доглядати в домашніх умовах

Сукуленти та кактуси – рослини, які можуть запасати рідину на великий період часу. Вони не потребують частого поливу, що дуже відрізняє їх від звичайних кімнатних рослин. Вони не вибагливі в догляді, головне, що їм необхідно —  багато сонячного світла. Якщо ваші вікна виходять на південну сторону, та ви бажаєте прикрасити підвіконня, то цей вид рослин дуже вам підійде.

Ці групи рослин прийшли до нас з Південної Америки, Мексики, Мадагаскару та Африки. Для цих регіонів дуже характерні різкі зміни температур. Саме тому сукуленти можуть витримувати як неправильний догляд, так й кілька пропущених поливів, але не бажано забувати про рослину на велику кількість часу, особливо влітку. Ще один плюс родини цих рослин – більше 800 видів, це надає вам змогу обрати саме свою квітку.

Для поливу, щоб ваш кактус почував себе якомога краще, потрібно використовувати кип’ячену відстояну воду, талу або дощову воду.

Приблизний графік поливів:

  • У весінній та літній час – 2-3 рази на тиждень;
  • В осінній період – 1 раз на тиждень;
  • Взимку поливають кактуси 1-2 рази на місяць.

Посадка та догляд сукулентів вдома:

Перша та головна помилка – ставити тільки куплену рослину поруч з іншими.

В першу чергу треба пересадити її, бо всі корисні елементи з ґрунту він вже забрав, потім відправити сукулент у карантин, тобто розмістити окремо, надаючи змогу адаптуватись.

Яким повинен бути ґрунт:

Кактуси та сукуленти більше бояться вологи, ніж засухи, тому ґрунт повинен бути пухкий та з гарним шаром дренажу. Стандартний склад ґрунту – слабокислий ґрунт, змішаний з невеликою кількістю піску та деревного вугілля.

Пересадка:

В нове місце рослину розміщують весною, в період швидкого росту. Молоді рослини, які досягли одного року, пересаджують раз на рік. Більш старі рослини, яким більше 3-4 років, пересаджують раз у 2-3 роки.

Ємність треба обирати компактну, так, щоб коренева система повністю вміщувалась у горщик та не було пустого місця. Для цього на дно потрібно насипати небагато дренажу, та акуратно помістити всю кореневу систему у горщик, але пам’ятайте, що сам кактус або сукулент не треба засипати ґрунтом.

Добрива:

Як й інші рослини, сукуленти та кактуси потребують не тільки в поливі та пересадках, а й в добривах.

З легкістю ви зможете знайти їх в квіткових магазинах.

Зважати під час підкормки на такі речі:

  • Краще під час стану покою не чіпати рослини. Стан покою у кактусів та сукулентів взимку.
  • Підкормлювати їх треба весною, не частіше одного разу в місяць.
  • Кількість добрива повинна бути менше, ніж для інших рослин.
  • В добривах повинна бути знижена кількість азоту, щоб не гнило коріння.

 

 

1,367Подобаєтьсятак
9Підписчикислідувати
4,570Підписчикипідписуватися

Популярні новини

Підозра в розкраданні бюджетних коштів: на комунальному підприємстві Покровська пройшли обшуки

Сьогодні, 27 червня, у Покровську у приміщенні головного офісу комунального підприємства «Управління міського господарства» за санкцією суду був проведений обшук. Заходи проводилися в рамках...

Чергове порушення закону на ОВК 50: голова комісії приймає невідомі документи прямо через вікно

Біля ОВК№50, що знаходиться у Покровську наразі досі неспокійно. Спостерігачі повідомляють про зафіксовані масові фальсифікації, будівля ОВК знаходиться під посиленним патрулюванням поліції, громадськість обурена...

Центральний ринок у Покровську: беззаконня та тиск на підприємців

Декілька років тому підприємиця Ірина придбала землю на території центрального ринку у Покровську, бо мала на меті створити власний бізнес. Тоді жінка і уявити...

Суд зобов’язав ДВК 140756 та ОВК 50 надати оригінали протоколів підрахунку

25 липня у Димитрівському міському суді  розпочалося судове засідання, де позивач, Романцова Тетяна вимагає  визнати  рішення цвк номер 140756 та овк 50 неправомірними та...

Прямая трансляция заседания окружной избирательной комиссии №50 г. Покровск

Прямая трансляция заседания окружной избирательной комиссии №50 г. Покровск на официальной странице в Facebook.