додому Цікаво знати Прикмети на 16 квітня

Прикмети на 16 квітня

У народі 16 квітня називали не інакше, як Частування водяного, Нікітін день, водопілля, Микита-ледолом, Агафія Криголам. Все це було пов’язано з розливом річок і пробудженням Водяного. Від голоду і досади цей дух мучив дрібну рибу до смерті і трощив лід, а тому, намагалися його задобрити.

Вважалося, що три дні дух чекає гостинців від людей, і в цей час можна встигнути його задобрити, інакше Водяний винищить рибу і піде в інші водойми. Проте зазвичай рибалки намагалися цього не допускати і 16 квітня проводили обряди, які, як вважалося, допомагали задобрити духа.

Наприклад, могли, не торгуючись, купити вскладчину найгіршу і старого коня. За період, що залишився часу її відгодовували, а в останній вечір намазували сіллю і медом, вплітали червоні стрічки в гриву, перев’язували ноги мотузками і кріпили старі жорна на шию. Потім опівночі відправлялися до річки, і. якщо в цю ніч лід ще не зійшов, то опускали кінь в ополонку. Якщо річка була чистою, то тваринної просто виштовхували до середини водойми. Один з рибалок в цей час прислухався до води і подавав знаки, коли кінь можна топити — про це сповіщав глухий звук або стогін, а вода починала плескатися. Після того, як кінь тонула, рибалка виливав у річку масло і говорив, щоб водяній добре почастувався, після чого не заподіював біди людям.

Також Водяного могли пригощати пшоняною кашею, окрайцем хліба, курячими потрохами. Далі рибалки ще раз пригощали Водяного, якщо їм не вдалося взяти участь у нічному обряді. 16 квітня кидали у воду хлібні крихти, рибу з першого улову, щіпку тютюну, залишки вина. Коли розуміли, що Водяний заспокоївся, можна було вирушати рибалити.

Але велике горе чекало людей, якщо Водяний не приймав частування і йшов з водойми — вважалося, що тоді гарного улову вже чекати не доведеться.

Народні прикмети на 16 квітня

  1. Якщо мати-й-мачуха зацвіла, то вночі трапиться щось погане
  2. Тривалі гуркіт грому в цей день — чекай негоди на декілька днів вперед
  3. Дощ 16 квітня — прикмета того, що весна буде пізньою і похмурої
  4. Вітер дме з південної сторони — будуть добре рости ярі. Якщо ж він 16 квітня дме з Півночі, то скоро піде дощ
  5. Багато березового сока16 квітня — прикмета, яка віщує дощове літо
  6. Похропує коні — чекай негоди. Якщо вони ще й голову перекидають вгору — буде дощ
  7. Лід до 16 квітня не скресла — буде невдалою рибна ловля
  8. У грозу 16 квітня грім чується протяжно і не занадто різко — негода триватиме найближчим часом
попередня статтяГороскоп на 16 квітня
наступна статтяІменини 16 квітня
661Подобаєтьсятак
9Підписчикислідувати
3,552Підписчикипідписуватися
Если бы сейчас переизбирался секретарь горсовета, кто из депутатов был бы достоин занять этот пост – а значит, возглавить Покровск после ухода Руслана Требушкина?

Популярні новини

Підозра в розкраданні бюджетних коштів: на комунальному підприємстві Покровська пройшли обшуки

Сьогодні, 27 червня, у Покровську у приміщенні головного офісу комунального підприємства «Управління міського господарства» за санкцією суду був проведений обшук. Заходи проводилися в рамках...

Чергове порушення закону на ОВК 50: голова комісії приймає невідомі документи прямо через вікно

Біля ОВК№50, що знаходиться у Покровську наразі досі неспокійно. Спостерігачі повідомляють про зафіксовані масові фальсифікації, будівля ОВК знаходиться під посиленним патрулюванням поліції, громадськість обурена...

Суд зобов’язав ДВК 140756 та ОВК 50 надати оригінали протоколів підрахунку

25 липня у Димитрівському міському суді  розпочалося судове засідання, де позивач, Романцова Тетяна вимагає  визнати  рішення цвк номер 140756 та овк 50 неправомірними та...

Прямая трансляция заседания окружной избирательной комиссии №50 г. Покровск

Прямая трансляция заседания окружной избирательной комиссии №50 г. Покровск на официальной странице в Facebook.