додому Цікаво знати Прикмети 11 квітня

Прикмети 11 квітня

У цей день шанували березу. Якщо їй сподобається людина, то вона буде підтримувати її, подарує удачу і щастя. Але часто просити її про допомогу не можна.

Народне свято «Берещенье» відзначається 11 квітня (за старим стилем — 29 березня).

У цей день шанували березу. Берещеньем день прозвали за традицію 11 квітня збирати березовий сік. За народним повір’ям, у цей день він володіє цілющою силою. Шанобливе ставлення до берези з приходом християнства отримало нове обгрунтування. За переказами, саме під цим деревом Богородиця і немовля Ісус ховалися від негоди.

Інші назви свята: «Берещеніе», «День берези», «Весняна берізка», «Кирило», «Іван-пустельник». Береза ​​відзначається багатьма народами. Вона символізує жіноче начало, турботу, здоров’я і життя.

Задовго до приходу християнської релігії це дерево вже навчилися поважати і звертатися з ним дбайливо і обережно. У нього просили допомоги і підтримки. Березу вважали примхливим і норовливим деревом. Звідси і збереглося двояке ставлення до неї.

Якщо їй сподобається людина, то вона буде підтримувати її, подарує удачу і щастя. Але часто просити її про допомогу не можна. Вона може образитися і може сильно «заплутати» життя людини.

Окремо виділяли плакучу березу. Її вважали деревом мертвих. У лікувальних цілях її не використали, тільки в магії. За повір’ям, вона пов’язана з загробним світом. До неї приходили, щоб заручитися підтримкою померлих предків. Також вважалося, що на її гілках люблять сидіти русалки і утоплениці.

У християнстві вважається, що береза ​​- дерево, яке здатне вигнати з людини свавілля, норовливість і деспотизм. Її використовували, щоб вигнати диявола. До минулого століття березовими різками карали кріпаків, брехунів і неслухняних дітей. У наших предків з березою було пов’язано чимало повір’їв. Якщо увіткнути гілку берези в дах, вона буде оберігати будинок від блискавки.

Вагітні жінки ходили до берези просити допомоги, щоб легко звільнитися від тягаря, а для майбутнього малюка — здоров’я і щастя. Проводили також обряди по лікуванню від недуг. Наприклад, якщо захворіла дитина, її потрібно було несильно хльоснути березовим прутиком, і вона незабаром повинна була набрати вагу.

11 квітня треба було обов’язково піти в березовий гай — послухати дерева. Це робилося для того, щоб визначити, чи не почалося чи рух соку. Сік заготовлювала кожна сім’я. З нього варили збитні з додаванням меду і приправ. Свіжим березовим соком поїли хворих. Вважається, що цей напій чистить кров, додає сил і виганяє зі шлунка всяку хворобу.

попередня статтяГороскоп на 11 квітня
наступна статтяІменини 11 квітня
989Подобаєтьсятак
9Підписчикислідувати
3,990Підписчикипідписуватися
Если бы сейчас переизбирался секретарь горсовета, кто из депутатов был бы достоин занять этот пост – а значит, возглавить Покровск после ухода Руслана Требушкина?

Популярні новини

Підозра в розкраданні бюджетних коштів: на комунальному підприємстві Покровська пройшли обшуки

Сьогодні, 27 червня, у Покровську у приміщенні головного офісу комунального підприємства «Управління міського господарства» за санкцією суду був проведений обшук. Заходи проводилися в рамках...

Чергове порушення закону на ОВК 50: голова комісії приймає невідомі документи прямо через вікно

Біля ОВК№50, що знаходиться у Покровську наразі досі неспокійно. Спостерігачі повідомляють про зафіксовані масові фальсифікації, будівля ОВК знаходиться під посиленним патрулюванням поліції, громадськість обурена...

Центральний ринок у Покровську: беззаконня та тиск на підприємців

Декілька років тому підприємиця Ірина придбала землю на території центрального ринку у Покровську, бо мала на меті створити власний бізнес. Тоді жінка і уявити...

Суд зобов’язав ДВК 140756 та ОВК 50 надати оригінали протоколів підрахунку

25 липня у Димитрівському міському суді  розпочалося судове засідання, де позивач, Романцова Тетяна вимагає  визнати  рішення цвк номер 140756 та овк 50 неправомірними та...

Прямая трансляция заседания окружной избирательной комиссии №50 г. Покровск

Прямая трансляция заседания окружной избирательной комиссии №50 г. Покровск на официальной странице в Facebook.