додому Новини ДО УВАГИ ВОДІЇВ:  ШТРАФ ЗА НЕ ВКЛЮЧЕНЕ БЛИЖНЕ СВІТЛО

ДО УВАГИ ВОДІЇВ:  ШТРАФ ЗА НЕ ВКЛЮЧЕНЕ БЛИЖНЕ СВІТЛО

 

Автомобілістам потрібно включати денні ходові вагні за містом з 1 жовтня. Але чи є це обов’язковою умовою для водіїв, і чи можуть поліцейські оштрафувати за відсутність денного світла?

Чинним законодавством дійсно встановлені штрафи за невиконання Правила. Але в ньому є поправка, або «застереження». У ній йдеться про те, що світловий сигнал не обов’язково повинен бути включений весь час, а лише тоді, коли автомобіль починає рух, або змінює свій напрямок.

Це дає право водіям користуватися цим формулюванням, якщо уповноважені особи спробують виписати штраф за відсутність попереджувальних сигналів:

ст. 122, ч. 2 Кодексу України: Порушення водіями транспортних засобів … правил …, користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку … тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти п’яти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Коли поліцейські зупинили автомобіль за порушення правила дорожнього руху, штраф можливий. Але вони можуть обійтися і попередженням. А якщо ще мало місце ДТП через відсутність світлових сигналів, то штраф збільшиться. Крім цього, у водія можуть відібрати права на термін від півроку до року.

Деякі водії практикують включені фари в денний час не тільки в період з осені по весну, а й протягом усього року. Вони пояснюють це додатковою страховкою на дорозі, так їхні автомобілі стають більш помітними.

3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
14,248Підписчикипідписуватися

Популярні новини

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

У Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок

Сьогодні, 4 березня, у Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок.  За попередньою інформацією, мешканець Покровська приніс додому невідомий предмет та почав його розбирати. Під...

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...

Підірвано міст Богородичне-Святогірськ

На Донеччині підірвали міст під Святогірськом. Так, міст між населеними пунктами Богородичне та Святогірськ підрвали з міркувань безпеки. Немісцевим мешканцям, які не знають, як потрапити до...