додому Цікаво знати 1 серпня - День інкасатора

1 серпня — День інкасатора

Інкасатори відзначають сьогодні своє професійне свято. Від цих людей багато в чому залежить надійність і безпеку грошових коштів і матеріальних цінностей.
У цей день в 1939 році була створена служба інкасації при Держбанку СРСР.

Необхідність транспортування та охорони грошових коштів і цінностей виникла одночасно з їх появою в кінці IX століття в Київській Русі. Головними торговцями і скарбника в Києві виступали Князь і бояри. Вони і забезпечували охорону торговельних караванів силами своїх дружин.

З тих самих часів гроші транспортувалися або власниками, або людьми, яких вони спеціально для цього наймали. І завжди, коли грошей було багато, їх супроводжували озброєні люди, готові захищати їх від грабіжників.

З виникненням потреби збору готівки підприємств торгівлі, інших організацій і доставки їх в установи банків, із загальної функції збору та перевезення грошей виділилася її різновид — інкасація, а разом з нею виникла і професія інкасатора.

Інкасація (від італійського incassare, класти в ящик) — збір і доставка готівки, іноземної валюти та інших цінностей в операційну касу банку.

Зростання банківського сектора економіки неминуче тягне за собою збільшення обороту грошових коштів. Проблеми, що виникають перевезень цінних вантажів сприяють подальшому розвитку служб інкасації.

3,719Подобаєтьсятак
13Підписчикислідувати
14,248Підписчикипідписуватися

Популярні новини

До Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський

Сьогодні, 11 квітня, до Покровська з візитом завітав Президент України Володимир Зеленський. Президент ознайомився із функціонуванням наметового містечка для інфекційних хворих на коронавірус, яке було...

У Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок

Сьогодні, 4 березня, у Покровську стався вибух в одній з багатоповерхівок.  За попередньою інформацією, мешканець Покровська приніс додому невідомий предмет та почав його розбирати. Під...

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму

У Донецькій області скасовано послаблення карантинного режиму. Таке рішення сьогодні було прийнято МОЗ. За аналізом Міністерства охорони здоров’я України, Донецька область не готова до...

Підірвано міст Богородичне-Святогірськ

На Донеччині підірвали міст під Святогірськом. Так, міст між населеними пунктами Богородичне та Святогірськ підрвали з міркувань безпеки. Немісцевим мешканцям, які не знають, як потрапити до...