ІМЕНИНИ 11 ЛЮТОГО

Гнат (Ігнат, Ігнатій) — ім’я Гнат походить від римського родового імені етруського походження — Egnatius. Написання Ignatius з’явилося під впливом латинського слова «ignis», що означає «вогонь». Тому ім’я Гнат перекладають як «вогненний». Вважається, що Гнат — це коротка форма імені Ігнатій, яке в повному варіанті на даний момент рідко використовується.

Дмитро — правильне церковна вимова Димитрій. Значення імені Дмитро (старе – Димитрій, народне – Митрей, розмовне Мітрій) – «плід земний». Походження імені Дмитро від грецького слова “Деметріос”, що означає «стосовний до Деметри». Богиня Деметра (Мати Ячменю, Мати-Земля) в античній міфології – це покровителька землеробства і богиня родючості.

Лука — ім’я Лука походить від грецького імені Лукас, освіченій від латинського «lux», що означає «світло». За однією з версій, ім’я Лука — це скорочення від імені Лукіан. За іншою версією ім’я Лукіан (Лук’ян) — окреме, хоча і родинне ім’я для Луки, як і імена Лукий (Люций), Лукілліан (Люцілліан). Вони є спорідненими і взаємозамінними один для одного іменами. Ці імена утворені від одного римського когномена Lucillus — похідного від особистого імені Lucius.

Роман — ім’я Роман у перекладі з латинської означає «римлянин», «римський», «з Риму». Походження імені Роман не викликає суперечок та сумнівів – це один з варіантів вимови Ромул, імені засновника Риму.

Юліан — ім’я Юліан має латинське коріння, відбувається з патриціанського роду, який, згідно з легендою, походить від богині Венери. Римське родове ім’я Julius / Iulius носили багато римські консули, трибуни, а також імператор Гай Юлій Цезар. Ім’я Юліан є похідним ім’ям від імені Юлій, яке дослівно означає «з роду Юліїв» або ж «юліанец», тобто прихильник партії Юлія Цезаря. Також існує варіант перекладу імені — назва літнього місяця — липня, в даному випадку «липневий». Дослівно місяць «липень» латинською «Julius» означає «місяць Юлія (Цезаря)», буквально — «кучерявий».

Яків — це біблійне ім’я, в буквальному перекладі з івриту означає «наступний по п’ятах». За біблійними переказами Яків був близнюків Ісава і народився слідом за ним, тримаючись за п’яту свого старшого брата. Яків відзначається у всіх авраамічних релігіях: в іудаїзмі, християнстві та ісламі.

Додати коментар

СТРУКТУРА ВЛАСНОСТІ ТБ "КАПРІ"