ВІТАЄМО ЮРІЯ КАРМАЗІНА ІЗ НАГОРОДЖЕННЯМ ПРЕМІЄЮ ІМЕНІ ПИЛИПА ОРЛИКА

Отже, друзі, представляю вам нових лауреатів Міжнародної премії імені Пилипа Орлика. А перед цим нагадаю, що ця премія…

Опубліковано Володимиром Яворівським Понеділок, 8 жовтня 2018 р.

Премія заснована з ініціативи народних депутатів Першого демократичного скликання та активістів української діаспори США.

Вона присуджувалася Міжнародним благодійним Фондом розвитку демократії в Україні за внесок у демократизацію українського суспільства.

Її удостоїлися тодішній білоруський лідер С. Шушкевич, посол США в Україні Міллер, подружжя волонтерів США Зенон та Надія Матківські, журналісти Г.Гонгадзе, В. Портников, космонавт Л.Каденюк, банкір В. Ющенко (за введення гривні), М. Сирота (за роботу над першою Конституцією) та інші. Це була перша престижна, справді Національна премія.

Однак, Фундація, яка її вела і фінансувала, з часом «збідніла», і ми, її засновники, взяли тривалі канікули до кращих часів.

Кращі часи, звісно не настали, але зусиллями друзів (пердусім Володимира Бортника — нардепа 1.2.3. скликань) українського американця, Народного Героя України, який загинув в Іловайську у серпні 2014-го, ми утворили Міжнародний Благодійний фонд його імені.

І відновили присудження премії ім. Пилипа Орлика — автора першої Української Конституції (першої у світі написаної, першої з розподілом гілок влади!).

Минулого року її удостоїлися суддя Конституційного суду Віктор Шишкін та суддя Федерального суду США Богдан Футей.

Цього року правління Фонду після тривалого обговорення, присудило премію українському правникові (судді, прокуророві, депутатові — авторові багатьох законів) Юрію Кармазіну, одноголосно.

Та відомому прокуророві з важливих справ Сергієві Горбатюку.

Конкурентом Горбатюка був прокурор Д. Сакварелідзе, що встиг запам’ятатися українцям справою «брильянтових прокурорів» однак, його відторгнула прокуратура Шокіна, і він не встиг довершити бодай одну справу.

Висловлювались аналогічні претензії і Горбатюкові, який дуже повільно веде справу вбивць «Небесної сотні».

Однак, Правління Фонду зійшлося на тому, що Горбатюк сміливо виносить до українського суспільства механізми, персоналії та методи блокування розслідування цієї справи, бореться за її доведення до суду.

Отож, більшістю голосів підтримано Сергія Горбатюка, як заохочення та підтримку його позиції.

Додати коментар

СТРУКТУРА ВЛАСНОСТІ ТБ "КАПРІ"