У РАДІ ЗАДУМАЛИ ТОТАЛЬНУ УКРАЇНІЗАЦІЮ КРАЇНИ: ДО ЧОГО ГОТУВАТИСЯ

Верховна Рада України вже цієї осені може прийняти новий законопроект про українську мову. Він повноцінно замінить скандальний закон «Ківалова-Колесніченка», раніше скасований Конституційним судом.

Законопроект, який передбачає «забезпечення функціонування української мови як державної», був внесений до парламенту групою  депутатів ще в червні 2017 року.

Правда, за рік проект так і не дійшов навіть до першого читання.

Згадали про нього через 9 місяців, коли Конституційний Суд визнав його недійсним. Але в парламенті все ж вирішили залишити законопроект до кращих часів.

На початку ж чергового політичного сезону про необхідність прийняти закон заговорив глава Верховної Ради Андрій Парубій.

Новий законопроект вносить ряд поправок і стосується багатьох сфер життя українців — від виборів до кіно.

По-перше, він вносить зміни в судову систему України. У проекті закону чітко прописано — всі документи і акти цивільного, адміністративного, кримінального судочинства ведуться українською мовою. Після прийняття норм позивачі, відповідачі, а також судові інстанції будуть зобов’язані надавати будь-які документи виключно державною мовою.

Аналогічні вимоги вводяться для держслужбовців, адвокатів, нотаріусів, кандидатів в депутати місцевих рад, нардепів та їх помічників.

Не оминули нововведення і майбутніх Уповноважених з прав людини, а також кандидатів в президенти і прем’єр-міністри.

Регулювання торкнеться і освіти. У законопроекті вказано — мовою дошкільної, позашкільної, середньої та вищої освіти є українська. Послуги поштового і транспортного зв’язку також переводяться виключно на українську.

Після прийняття закону споживачі також зможуть прочитати всю необхідну інформацію про будь-якому товарі українською мовою.

За недотримання наведених норм народні депутати пропонують штрафувати як фізичних, так і юридичних осіб. Якщо порушення відбулося в сфері освіти, культури, електронних інформаційних систем, поштового зв’язку — штраф складе від 3,4 до 5,1 тисяч гривень. За присутність не українського контенту в ефірах або на радіо — штраф від 8,5 до 10,2 тисяч, а в друкованих газетах — від 6,8 до 8,5 тисяч гривень.

Якщо ж знехтував українською мовою держслужбовець, він повинен заплатити штраф у розмірі від 6,8 до 11,9 тисяч гривень з позбавленням права займати посаду.

Крім того, законопроект прирівнює українську мову до державних символів — гімну, гербу та прапору.

Додати коментар

СТРУКТУРА ВЛАСНОСТІ ТБ "КАПРІ"