ПЕТРА І ПАВЛА 2018: ТРАДИЦІЇ СВЯТКУВАННЯ

12 липня православні християни святкують День святих апостолів Петра і Павла.

Свято закінчує найкоротший з багатоденних постів — Петрів піст.

Православна церква дала святим Петру і Павлу звання першоверховних для того, щоб підкреслити їх верховенство між іншими, це вчителі вчителів. При тому, що і Петро, ​​і Павло були стовпами віри, вони були абсолютно різними: і за походженням, і за складом характерів. Відрізнялися вони і долями, і тим, яким шляхом прийшли до Христа.

Це дуже велике церковне свято, тому всім віруючим рекомендується побувати на богослужінні в храмі. Віряни, як правило, ставлять свічку і моляться їм своїх близьких, а також допомагають нужденним.

День обох апостолів є сплавом християнського віровчення та народних традицій. Наприклад, щасливчиком вважали того, кому вдалося побачити, як усіма барвами грає на світанку сонце. Після такого початку дня, здебільшого, дівчата йшли із піснями, брали три гілки дерева та заплітали у косу, яку завивали або червоною стрічкою, або міцною травою. Через три дні навідувалися, аби побачити, що віщує їм плетиво. Якщо воно не розпустилось, то бажання, яке вони загадали напередодні, збудеться.

Додати коментар

СТРУКТУРА ВЛАСНОСТІ ТБ "КАПРІ"