ПРИКМЕТИ НА 7 ГРУДНЯ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

За старовинною традицією, саме в цей день розпочинався так званий перший перевезення, під час якого влаштовувалися великі гуляння і перші катання на санях. Катерину в народі шанували як покровительку наречених і шлюбу, а тому, не дивно, що у цей день часто проводилися різні ворожіння та зустрічі для знайомства з хлопцями.

У церкви 7 грудня вшановується пам’ять святої мучениці Катерини Олександрійської, яка жила в III-IV ст. Отримавши прекрасну освіту, Катерина займалася вивченням робіт відомих письменників, філософів і лікарів, володіла кількома мовами, а також володіла прекрасним ораторським талантом. Була звернена в християнську віру сирійським ченцем. Переказ свідчить, що після хрещення Катерина побачила сон, в якому їй з’явився Ісус, вручивши спеціальне кільце. Після цього Катерина вирушила на церемонію жертвопринесення, яка проходила в язичницькому храмі за ініціативою імператора Максиміліана. Там Катерина закликала присутніх відректися від гріховного навчання. Вражений красою дівчини, Максиміліан спочатку намагався зупинити її угодами, але згодом зрозумів, що це марно, а тому, піддав Катерину катуванням. Правда, одне з знарядь тортур було зруйновано янголом, що спустився з неба. Коли про це дізналася дружина Максиміліана, то вона теж повірила в Бога і почала викривати свого чоловіка. В результаті, вона була страчена разом з Катериною.

7 грудня зазвичай починалися гуляння на санях. В сани першими садили молодят, які зіграли весілля минулої осені. До речі, саме в цей день молода вперше після вінчання виходила в люди. За саньми з молодятами зазвичай їхав справжній кортеж, в якому були присутні родичі та друзі. Обов’язково влаштовували бенкет. Якщо на неї не були запрошені маленькі діти, то їм обов’язково відправляли гостинці — солодощі та санки. Якщо ко-то не міг дозволити собі катання на санях, то брав звичайну дощечку і йшов кататися з гірок або з крутих берегів, виїжджаючи прямо на лід.

Молодята 7 грудня перебували в центрі уваги, так і прикмети цього дня в основному пов’язані з любов’ю і симпатіями. Вийшовши з дому, вони повинні були неодмінно пройти по кожуха з вивернутим хутром назовні — це дозволить захиститися від лихого ока. Дівчата ворожили на судженого. Вони відламували гілку від яблуневого дерева і клали її під подушку. Це дозволяло побачити уві сні судженого. Також дівчина могла взяти яку-небудь річ, що належить симпатичного хлопця, а потім колами катати навколо неї коровай, щоб хлопець точно так само колами навколо хати ходив. До речі, 7 грудня хлопець міг заявити про свою симпатію, запросивши дівчину покататися на санях. Люди стежили, хто до кого найчастіше сідає в сани 7 грудня, і вже на основі цього будували припущення, хто з ким укласти шлюбний союз.

Народні прикмети на 7 грудня

  1. Ясна погода на Катерину — буде морозна зима
  2. Тепла погода — морози вдарять тільки на Варварін день (після 17 грудня)
  3. Якщо людина народилася 7 грудня, то його талісманом є онікс
  4. Відлига і туман 7 грудня віщують мороза через 10 днів
  5. Сніг випав на суху землю — зимовий шлях встане, і наступний рік буде неврожайним
  6. Корови трясуть задніми ногами — чекаючи похолодання
  7. Кола навколо місяця віщують мороз
  8. Сонячні промені пучками спрямовуються догори — скоро почнеться завірюха
  9. Маленькі зірки на небі стануть прикметою до того, що скоро буде снігопад
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

СТРУКТУРА ВЛАСНОСТІ ТБ "КАПРІ"