mebellier

У Київі проведуть фестиваль до Дня Донецька та Дня Шахтаря

Остання неділя серпня традиційно відзначалася в Донецьку як День Міста і День Шахтаря. Велика кількість відірваних від рідної землі внутрішньо переміщених осіб оселилася в Києві.

Як повідомляє на своїй стjрінці у Facebook Oлександр Місюра У 2014 році вперше за багато років День Донецька і День Шахтаря в Україні не відзначався.
У 2015 році громадські активісти, вихідці з Донбасу Павло Жовніренко та Олександр Місюра запропонували відзначити День Донецька в Києві для донеччан, що оселилися в столиці.
Виключно власним коштом та за допомоги особистих зв’язків активісти провели 30 серпня 2015 року концерт для ВПО з Донеччини, Луганщини і Криму, волонтерів, бійців АТО. Число глядачів склало близько тисячі осіб.
В концерті на безоплатній основі погодилися взяти участь чимало відомих українських музикантів, митці з Донбасу та талановиті молоді виконавці.

На думку організаторів, фестиваль повинен і може виконати три основні задачі:
1. Показати громадянам України як на Сході, так і на Заході України, що доля донеччан — як ВПО, так і тих, що залишилися на окупованій території — турбує Україну, котра ніколи не відмовиться від своїх дітей, що потрапили в біду.
2. У зв’язку з початком процесу українізації ефіру показати наявність достатньої кількості україномовних митців усіх жанрів для наповнення теле- і радіоефіру якісними творами українською мовою, котрі відповідатимуть за жанром і стилем будь-якій передачі.
3. Показати громадянам України як на Сході, так і на Заході України, що Донбас був, є і залишиться українським, переважна більшість донеччан бачить його виключно у складі єдиної України, а так званий «конфлікт на Сході» обумовлений не сепаратистськими настроями донеччан, як намагається подати російська пропаганда, а виключно іноземною інтервенцією.
Плани на майбутнє
Виходячи з затяжного характеру війни за Донбас, ми зробили висновки, що окупація не припиниться найближчим часом, і мешканці окупованих територій знаходитимуться на вільній Україні ще довго, а певна частина з них вже не планує повернення на Донбас навіть після його повного визволення. У зв’язку з цим організатори вважають доцільним заснувати щорічний фестиваль «Вітер зі Сходу», який відіграватиме значну роль у вихованні патріотичних почуттів у мешканців Сходу, популяризіватиме українську музику і поетичне слово, сприятиме подальшому єднанню України як цілісної унітарної держави.

СТРУКТУРА ВЛАСНОСТІ ТБ "КАПРІ"| РЕДАКЦІЙНИЙ СТАТУТ