В УКРАЇНІ РОСТУТЬ ТАРИФИ НА ХОЛОДНУ ВОДУ — ТБ КАПРІ

В УКРАЇНІ РОСТУТЬ ТАРИФИ НА ХОЛОДНУ ВОДУ

В Україні через зростання зарплат і скорочення споживання підвищуються тарифи на холодну воду, повідомляє «Сегодня».

У тарифі на воду кілька головних складових: вартість електрики (з її допомогою працюють насоси), заробітна плата співробітників і податки. Крім того, транспортування і контроль питної води також обходиться постачальникам не дешево.  Чим більші обсяги поставок, тим дешевша собівартість водопостачання.

Місцева влада затверджує інвестиційні програми підприємств, прогнозовані обсяги споживання, закладені в тарифах. Після чого підприємства подають свої розрахунки в НКРЕКП і просять затвердити нові ціни.

У деяких містах НКРЕКП вже затвердила нові тарифи, інші все ще чекають своєї черги. Так, ще в червні в Києві, Львові, Рівному, Дніпрі та Хмельницькому українці отримали платіжки з подорожчанням.

Як відомо, вартість води у кожному місті різна. Вона залежить від економіки підприємства. Різна інфраструктура, різні зарплати, різні витрати на транспортування — тому і остаточні тарифи для споживачів відрізняються.

У 2017-му, як говориться в презентації НКРЕКП, в середньому для українців холодна вода подорожчає на 9%. Підприємства зобов’язані подати заяви з проханням встановити нові тарифи до 10 серпня.

Розповісти


Додати коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *